Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Narciarskie Mistrzostwa Europy w Valence Dagen: „Misja wykonana”

Narciarskie Mistrzostwa Europy w Valence Dagen: „Misja wykonana”

podstawowy
Dyrektor Biura Turystycznego Deux-Rives i Prezes Klubu Łyżwiarstwa Figurowego na odprawie z wydarzenia jakim były Mistrzostwa Europy w Łyżwiarstwie Figurowym.

Po wyłączeniu około 250 reflektorów wracamy na chwilę do koncertowego wpływu fantastycznych Mistrzostw Europy w Łyżwiarstwie Figurowym, które odbyły się w połowie lipca z Muriel Pelissier Champaron, kierownikiem biura turystycznego CC2R, oraz do organizacji z Jean-Sebastienem Masipem, prezesem Valence-d’Agen Roller 2 Rives.

Jean-Sebastien Massip, jak przeżyłeś te Mistrzostwa Europy?

Był to ogromny wspólny wysiłek społeczności miejskiej Rives, Francuskiej Federacji Łyżwiarstwa Figurowego, Word Skate Europe (WSE) i Valence-d’Agen Roller 2 Rives. Zadbaliśmy o to, aby zaproponować i spełnić wymagania sportowe i organizacyjne wymagane przez specyfikację GPW dla tych Mistrzostw Europy 2023, tutaj we Francji, a ponadto w Valence-d’Agen.

Jakie wnioski z tego wyciągasz?

Udało nam się sprostać trzem wyzwaniom, które stanęły przed nami w sezonie 2023. W dzisiejszych czasach stowarzyszeniu nie jest łatwo odpowiedzieć na wiele próśb, które zresztą są na dużą skalę. W ciągu trzech miesięcy zremisowaliśmy Puchar Trzech Tras z ponad 700 narciarzami, Tour de France z udziałem 400 uczestników i Mistrzostwa Europy, aby zakończyć pięknem, które wymagało wyższej jakości organizacji i odbioru.

Jakie są twoje reakcje?

To prawda, że ​​oglądając, czytając lub słuchając informacji zwrotnych od ludności, prasy, sieci społecznościowych i innych mediów, możemy powiedzieć: misja wykonana. Uśmiechy, łzy radości, okrzyki zachęty na skraju lodowiska dla Jacquesa Frontona, a następnie ostateczny triumf naszych Francuzów, w tym dwóch Walencjan, Victor Aertes i Mathis Royatti, tylko wzmocnią pracę wszystkich wolontariusze. Wielkie dzięki dla nich.

Muriel Pelissier-Chambardon, jak oceniasz organizację turystyki na te zawody?

Wraz z komitetem organizacyjnym Biuro Turystyczne Deux-Rives postawiło na próbę przyjęcia jak największej liczby drużyn w regionie. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby sprostać oczekiwaniom drużyn biorących udział w zawodach… co nie było takie łatwe, bo w okolicy mieliśmy mało zabudowań wielkopojemnościowych… Musieliśmy namówić trenerów, aby rozdzielili narciarzy kilka struktur, które ostatecznie się powiodły.

READ  Obrotówka. Tomek, bohater ratunku

jak pracowałeś

Poprosiliśmy o ocenione lub ocenione obiekty noclegowe, aby poinformować nas o ich dostępności, a następnie dokonaliśmy korelacji między podażą a popytem. I tak Niemcy i Portugalczycy rozproszyli się w Auvier, Polacy w Saint-Loup, Włosi w Mossac, Szwajcarzy w La Magister… Kemping Valensa Dagena był pełny, podobnie jak hotele! Jak powiedział nam trener reprezentacji Niemiec, zawodnik wydaje średnio 1000 euro na zakwaterowanie i wyżywienie. Zawodników było 290, co jest ekonomicznym skutkiem takiej imprezy, nie mówiąc już o rodzinach, które przyjechały na te wielkie zawody. Zespoły dokonały również rezerwacji restauracji na lunch i kolację, co było niemałym wyczynem. Również po raz pierwszy na taką imprezę zaproponowaliśmy organizatorom rezerwację noclegów dla sędziów i oficjalnych członków federacji. I tak zostali powitani w Montjoy, Saint-Michel, Le Pen… Naszym pragnieniem było promowanie tego wydarzenia sportowego w całej społeczności i poza nią.

Czy Wy również byliście obecni na tym wydarzeniu?

Tak, byliśmy obecni każdego dnia zawodów. Dzięki naszym partnerom, departamentowi i regionowi Occitani, rozdaliśmy pakiety promocji turystyki, bo poza konkursem chodziło o promocję naszej destynacji turystycznej. W dzień wolny redagowaliśmy program. Goście radzili nam, aby wybrać się do Auvillar (wizyta odbyła się z przyjaciółmi Starego Auvillar w języku francuskim i angielskim), ale także odwiedzić Konserwatorium w Donzac czy odkryć uroki Castelsagrat i Montjoi. Ponownie celem było odkrycie naszych ziem.