Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najpiękniejsze zdjęcia z całego świata


SUPER MOON 2021 – pierwszy rok, nazywany Pink Super Moon, można zauważyć we wtorek 27 kwietnia o godzinie 3.31. Odkryj najpiękniejsze zdjęcia zrobione z całego świata.

[Mis à jour le 27 avril 2021 à 15h15] Pink Super Moon, pierwszy super księżyc w roku, został zaproszony na nocne niebo we wtorek, 27 kwietnia 2021 roku, dokładnie o 3:31 rano. Pokaz trwał do wczesnych godzin porannych, kiedy księżyc w pełni był o 5:31 rano. Jego przydomek „Pink Super Moon” nie jest naukowy, a raczej odnosi się do wiosennego kwitnienia rośliny występującej w Ameryce Północnej. Phlox subolata, A ponieważ jest to pierwszy Super Moon, który się pojawiłRównonoc wiosenna. Jeśli gwiazda nie jest różowa na nocnym niebie, wydaje się 14% większa i 30% jaśniejsza niż normalnie, gdy księżyc znajduje się najbliżej Ziemi. Zobacz zdjęcia zrobione na całym świecie:

Zjawisko superksiężyca było widoczne tylko z krajów, w których było ciemno, kiedy przechodziło za Ziemią. Dobra wiadomość, Francja była jedną z nich! Jednak Francuzi musieli siedzieć do późna, aby wydobyć jak najwięcej z tej sceny. Zjawisko to było zauważalne dopiero późną nocą, od 3.31 rano.

Gigantyczny księżyc można obserwować dopiero po zachodzie słońca gołym okiem za pomocą lornetki lub teleskopu. We wtorek 27 kwietnia 2021 roku Super Księżyc był wyżej na niebie o 3:31, ale perygeum Księżyca występuje o 15:25. Tak więc przedstawienie trwało do wczesnych godzin porannych.

Aby obserwować kolejny gigantyczny księżyc w najlepszych warunkach, wyposażony w okulary i teleskopy, spotyka się w klubach Francuskiego Towarzystwa Astronomicznego (AFA). Zobacz mapę.

Zjawisko, które astrolog Richard Knoll nazwał „Super Księżycem”, a które naukowcy wolą nazywać „zjawiskiem peryhelium”, zachodzi, gdy punkt orbity Księżyca znajduje się w odległości nie mniejszej niż Ziemia. Kiedy księżyc znajduje się najbliżej Ziemi? Gdy jesteś w odległości mniejszej niż 360 000 km (średnia odległość między Ziemią a Księżycem to 384 400 km), według Obserwatorium Paryskiego. Była to noc z poniedziałku 26 kwietnia na wtorek 27 kwietnia 2021 na odległości 357 378 kilometrów od ziemi.

Aby mieć pewność, że zobaczysz wszystkie szczegóły następnego Super Księżyca, uzbrój się w teleskop lub lornetkę i bądź jak najdalej od świateł miasta. Superksiężyc można obserwować bez teleskopu tylko przy bardzo dobrej pogodzie. Aby obserwować gigantyczny księżyc, niebo nie powinno być zachmurzone. Logika…

Przez superksiężyc rozumiemy zjawisko niebieskie wynikające z dwóch elementów: Jedyny satelita planety Ziemia przelatuje jak najbliżej nas, podczas gdy wieczorem jest pełnia księżyca. To wydarzenie nazywa się „perihelium-syzygy”, nazwa superksiężyca nie ma nic naukowego, ponieważ był to wynalazek astrologa Richarda Knolla w 1979 roku. Według niektórych wierzeń podczas pełni księżyca będzie więcej niż jedno narodziny, więc może tej nocy jesteśmy świadkami największego wzrostu liczby przekazań!

Nie oznacza to, że na niebie wydaje się różowy! Wprawdzie oświetlona przez słońce gwiazda może mieć lekko różowawy odcień, ale „zależy to w szczególności od obecności pyłu w atmosferze” – wyjaśnia Gilles Daudovic, Sekretarz Generalny Francuskiego Towarzystwa Astronomicznego.

Nazwa „Pink Super Moon” jest odniesieniem do Wiosenne kolory, ponieważ ten Super Moon jako pierwszy pojawi się w tym sezonie. „To także trochę więcej z powodu Amerykanów, którzy za każdym razem wzmacniają imprezę” – wyjaśnia. W rzeczywistości jest to pierwiosnek Ameryki Północnej i Phlox subolataI to jest pochodzenie tego tytułu, który został zapoczątkowany przez Indian amerykańskich, według Kalendarz starego rolnika.

Zapisz w kalendarzu następujące daty Superksiężyców, aby niczego nie przegapić:

  • Super Moon 26 maja 2021 r.
  • Super Moon 24 czerwca 2021 r.

Jednak te gigantyczne księżyce nie zrównają zjawiska przewidzianego 14 listopada 2016 r. Z najbliższym księżycem (w każdym razie 356511 km). Aby przywrócić tę „bliskość”, musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać do 2034 roku! Jeśli chodzi o następny krwawy, niebieski księżyc, to się już więcej nie powtórzy 31 stycznia 2037 r.

Jeśli zaćmienie Księżyca może wystąpić kilka razy w roku, to sprzężenie dwóch zjawisk (superksiężyca i całkowitego zaćmienia) jest rzadkie i prowadzi do tak zwanego krwawego księżyca. Kilka wieków temu „krwawe księżyce” były postrzegane jako zwiastuny wielkich katastrof. Dziś wiemy, że ten kolor jest spowodowany projekcją światła słonecznego. Powiedział, że podczas zaćmienia Księżyca można „zobaczyć odbicia na powierzchni Księżyca całego wschodu i zachodu słońca na Ziemi”, co jest zjawiskiem wynikającym z „rzadkiego zrównania tych trzech cykli astronomicznych”. Jason Ovdenberg z Embry-Riddle Aeronautical University na Florydzie.

Jeśli gigantyczny księżyc jest super niebieskim księżycem, nie ma to nic wspólnego z jego kolorem. Nazywa się tak, ponieważ jest to druga pełnia księżyca w miesiącu kalendarzowym. Fakt, który zdarza się tylko co 19 lat. Kolejne wydarzenie Super Blue Moon miało miejsce w 31 stycznia 2018 r. Połączenie zjawisk, nadprzyrodzonego niebieskiego księżyca i superkrwawego księżyca, nie nastąpiło od 31 marca 1866 r., A następna koniunkcja nie nastąpiła wcześniej. 31 stycznia 2037 r. Użycie terminu „niebieski” może być wynikiem fatalnego błędu w artykule w American Journal of Astronomy Amateur Niebo i teleskop, W 1946 r. Przedmiotowy artykuł nosił tytuł „Once in a Blue Moon” i został napisany przez dziennikarza Jamesa Hugh Pruitta, który błędnie zinterpretował kalendarz Maine Farmers z 1937 r. To było mylące wyrażenie na całym świecie w mgnieniu oka…! Co dwa do trzech lat rok obejmuje 13 pełnych księżyców zamiast 12. Dlatego niebieski gigantyczny księżyc jest kojarzony z liczbą 13. Średniowieczne wierzenia łączą te lata z 13 pełnymi księżycami klęsk żywiołowych, ale szczególnie ogrodnicy wyczarowują deszcz. Lata nie sprzyjają uprawom.

Określenie „super księżyc stulecia” należy traktować z przymrużeniem oka. Ostatni raz nasz satelita zbliżył się do Ziemi w 1948 roku. 14 listopada 2016 roku księżyc nie był tak duży od 1948 roku. NASA, która mówiła o „dodatkowym superksiężycu”, ogłosiła jeden z „najbardziej imponujących aspektów księżyc z Century ”. Ale jeśli spodziewasz się zobaczyć gigantyczny księżyc, możesz być rozczarowany. To jest pełnia księżyca [était] W rzeczywistości najbliżej Ziemi w 2016 roku […], Ale jego zmienność w pozornej średnicy [n’était] Nie jest wcale jasne, czy dostrzegł to gołym okiem ”- wyjaśnił ówczesny autor Guillaume Kanat Na swoim blogu o niebie. Dodał, że idea „Super Księżyca” została wymyślona przez astrologa około czterdziestu lat temu, a serwis prasowy NASA użył go niewłaściwie. „Chociaż to zjawisko jest dość wyjątkowe, chmury Kanata ostrzegły nas później o„ wyjątkowej ”naturze z jego obserwacji, że może zawieść najbardziej cierpliwość …

READ  NASA ujawnia swój plan podboju Księżyca i Marsa