Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid-19: W Oksytanii liczba przyjęć do szpitala i intensywnej terapii walczy ze spadkiem

Podstawowy
Według Regionalnej Agencji Zdrowia wskaźniki zdrowotne w Oksytanii wykazują „stabilizację”, ale nadal są dalekie od spadku. Jeśli wskaźnik infekcji zacznie spadać, liczba hospitalizacji związanych z wirusem ma trudności ze spadkiem.

W swojej trzeciej fali epidemiologicznej oksytan w żaden sposób nie wydaje się wykazywać spadku krążenia wirusa. We wtorek 27 kwietnia Okręgowa Okręgowa Agencja Zdrowia opublikowała najnowszy raport zdrowotny. Struktura potwierdza, że ​​„trzecia fala epidemii pojawia się w Oksytanii. Niektóre wskaźniki idą nieznacznie w dół”.

[#Covid19] Stabilność indeksów w #Oxitane Ale na bardzo wysokim poziomie: tego wieczoru hospitalizowano 1863 osób, w tym 396 na oddziale intensywnej terapii.
ud83d ude37 ud83d udee1 ufe0f Teraz nie czas na zmniejszanie ochrony przed wirusem i jego odmianami …
ud83d udccc wyśw. biuletyn ARS_OC : pic.twitter.com/VCwebV8NGc

ARS Occitanie (ARS_OC) 27 kwietnia 2021 r

Jakie są te wskaźniki? ARS określa między innymi szybkość infekcji (która charakteryzuje poziom krążenia wirusa); I to jest recesja, która nieznacznie spada do dzisiaj, łącznie 200 nowych przypadków Covid-19 na 100 000 osób. W ubiegłym tygodniu władze zdrowotne odnotowały 11928 nowych przypadków Covid-19: wydaje się, że wskaźnik tutaj zaczyna spadać, poza szczytem ponad 16000 nowych przypadków obserwowanych na początku kwietnia, jak pokazano na poniższym wykresie ( jeśli nie ma wizualnej infografiki, wyłącz blokowanie reklam).

Jednak spadek liczby hospitalizacji związanych z Covid-19 w regionie Oksytanii jest bardziej nieśmiały. „W usługach szpitalnych aktywność jest również silna, jeśli chodzi o opiekę nad najcięższymi przypadkami. Ponad 1800 osób nadal przebywa w szpitalu z powodu powikłań związanych z wirusem, a prawie 400 nadal znajduje się pod opieką krytyczną”, według ARS, o czym woli mówić. Stabilizacja zamiast „regresji”.

READ  Czarne dziury będą napędzane falami grawitacyjnymi z prędkością 10% prędkości światła

Płaskowyż jest nadal wysoki

Wydaje się, że od 6 kwietnia sytuacja zdrowotna w okolicznych szpitalach ustabilizowała się … mimo to na stosunkowo wysokim poziomie. Occitanie od trzech tygodni nie zgłosiła 1850 hospitalizacji związanych z wirusem.

Jeśli chodzi o najpoważniejszy przypadek Covid-19, Occitanie opłakiwała 131 zgonów związanych z wirusem w ciągu ostatniego tygodnia.

Hérault pozostaje najcięższą dywizją, z 881 ofiarami od początku kryzysu zdrowotnego. Następnie poszedł za Haute-Garonne (741), Gard (569) i Tarn (343).