Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Reception from Space – Amatorska stacja radiowa z Le Creusot odbiera Międzynarodową Stację Kosmiczną

Amatorzy radia chętnie dzwonią do innych radioamatorów na całym świecie. A kosmos jest częścią ich obszaru eksploracji. Kiedy więc Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) przelatuje nad Europą, tak jak w zeszły poniedziałek, Pascal Guillemoz, członek Klubu Basenu Górniczego, aktywuje swoje słuchawki.

Dzięki połączeniom dwóch radioamatorów w Belgii i we Włoszech, Creusotin był w stanie otrzymywać wymiany z dwoma astronautami z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, dwoma Amerykanami, Victorem Gloverem i Shannonem Walkerem. Na stacji przebywają od listopada 2020 roku. W minioną sobotę dołączył do nich w szczególności Thomas Pesquet, kosmiczna taksówka kapsuła Crew Dragon. Jest dokładnie zaplanowane, że Francuz – sam radioamator – będzie interweniował na falach radiowych i prowadził rozmowy z dziećmi w wieku szkolnym.

W poniedziałek Pascal Gelimoz wysłuchał dwóch amerykańskich astronautów, którzy rozmawiali ze studentami australijskiego uniwersytetu. Podczas pierwszego przejścia o godzinie 10:34 (czasu paryskiego) Victor Glover i Shannon Walker rozmawiali na drugim pasie o 12:12. Magiczne chwile.

Jean Bernard

Recepcję można znaleźć pod adresem Witamy w Victor Glover i Shannon Walker z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w poniedziałek w Le Creusot | MNCP 71

READ  James Webb: 344 powody, dla których nie udało się wdrożyć teleskopu kosmicznego