Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najlepsze alternatywy dla Zdjęć Google: nasz wybór

Google zmienia zasady dotyczące Zdjęć Google: od 1 czerwca 2021 r. Nie możesz już bez ograniczeń zapisywać swoich zdjęć za darmo. Po tym, jak Cię przyciągną, będziesz musiał zapłacić lub zmienić kremy. W porządku, oto pełny plik, który pomoże Ci przejść przez kurs.

Google Ujawnia nieograniczone przechowywanie Twoich zdjęć Od 1 czerwca 2021 r. Jeśli Google zdecyduje się zakończyć tę ofertę, to dlatego, że kosztuje to zbyt dużo. Dzięki miliardowi subskrybentów co tydzień w Zdjęciach Google zapisywanych jest 28 miliardów zdjęć.

Nie panikować, Zdjęcia i filmy zapisane w jakości HD przed 1 czerwca 2021 r. Nie zostaną odjęte z miejsca na Twoim koncie Google. Więc dotyczy to tylko nowych zdjęć. Jeśli masz do tego czasu zdjęcia do zapisania, zrób to!

Kup Google Pixel lub zapłać za Google Photos

Po pierwsze, musisz mieć świadomość, że bezpłatne konto Google oferuje 15 GB przestrzeni dyskowej. Oczywiście znalezienie odpowiedniego zamiennika powinno zająć kilka miesięcy.

Jeśli masz Pixel 5 Lub mniej nowoczesna wersja, nic nie zmieni twoich korzyści. Będziesz nadal korzystać z bezpłatnej i nieograniczonej przestrzeni dyskowej. Jednak zdjęcia i filmy zapisane w wysokiej jakości z innych urządzeń po 1 czerwca 2021 r. Zostaną pobrane z miejsca na Twoim koncie Google. Pamiętaj więc, aby zaznaczyć opcję Wysoka jakość w aplikacji Zdjęcia Google (Zdjęcia Google> Ustawienia> Kopia zapasowa i synchronizacja> Wysoka jakość).

Jeśli masz zamiar zmienić swoje urządzenie i polubić Zdjęcia Google, możesz wybrać Pixela. Pomiędzy Pixel 4A 5GI Piksele A4I Pixel 4 A Pixel 5, na urządzeniach z wyższej półki jest w czym wybierać.

Możesz także zapłacić za Zdjęcia Google, w ofercie Google One dostępnych jest kilka planów. Ceny zaczynają się od 1,99 € miesięcznie za 100 GB do 149,99 € miesięcznie do 30 TB. Możesz także wykorzystać tę pojemność w Gmailu lub na Dysku do przechowywania żądanych plików.

READ  Ustawienie siedmiu planet i Księżyca, rzadkie zjawisko, widoczne gołym okiem do 27 czerwca
przechowywanie Cena za miesiąc Cena za rok
100 przejść 1,99 € 19,99 euro
200 przejść 2,99 euro 29,99 euro
2 do 999,00 € 99,99 euro
10 do 4999 euro
20 do 99,99 euro
30 do 149,99 euro

Rozumiemy, że zdecydowałeś się zachować Grafika Google. Google to bardzo kompletna usługa, zwłaszcza dzięki zaawansowanym funkcjom wyszukiwania dzięki algorytmom Rozpoznawanie obrazu. Istnieje również kilka opcji Do edycji zdjęć i filmów. Opisujemy ci to w Niestandardowe przetwarzanie.

NAS lub dyski twarde

Jest to najtańsze rozwiązanie, ale zapewnia fizyczne przechowywanie danych w domu. L’option NAS Jest to najbezpieczniejsze, twoje dane mogą być archiwizowane wiele razy w zależności od konfiguracji twojego urządzenia. Synology, QNAP, Associate … Wybór jest szeroki.

Możesz także przekonwertować stary komputer PC lub Raspberry Pi 4 na serwer NAS. Dostępny jest również specjalistyczny system operacyjny, open source (FreeNAS, OpenMediaVault itp.) Lub od producentów. Istnieje wiele rozwiązań, takich jak Piwigo czy digiKam, które oferują alternatywę dla Zdjęć Google. Wada tych rozwiązań: wymagają pewnej wiedzy komputerowej. Jeśli go nie zaktualizujesz, na przykład, ryzykujesz utratę luk w zabezpieczeniach …

Piwigo jest grafiką Google o otwartym kodzie źródłowym, którą możesz zainstalować samodzielnie, na własne ryzyko.

Piwigo jest grafiką Google o otwartym kodzie źródłowym, którą możesz zainstalować samodzielnie, na własne ryzyko.

Możesz także wybrać opcję SSD i HDD. Niestety, te zewnętrzne magazyny mają jedną poważną wadę: są kruche i niekoniecznie będziesz mieć nadwyżkę danych. Jeśli zniszczysz swój dysk twardy, ryzykujesz utratę wszystkiego. Naszym zdaniem to dobre rozwiązanie do backupu … Ale uzupełnia inny, bardziej niezawodny system. W każdym razie znajdziesz Dedykowany przewodnik zakupu dysków SSD i HDD jest tutaj.

Amazon Prime Pictures i inne usługi

Zdjęcia Amazon

Jeśli subskrybujesz Prime, Amazon Photos jest najlepszą alternatywą, ponieważ masz nieograniczoną przestrzeń dyskową. Zdjęcia Amazon tworzą kopie zapasowe zdjęć w taki sam sposób, jak Zdjęcia Google, i możesz wybrać foldery do uwzględnienia, żądaną jakość i nie tylko.

READ  W Europie i Stanach Zjednoczonych operatorzy regulują zakaz stronicowania iCloud

Subskrypcja Prime Zawiera wiele opcji, Podobnie jak dostęp do Prime VideoAlbo Prime Music lub Prime Gaming. Nie wspominając o dostępie do sprzedaży błyskawicznej i ekspresowej dostawy. Przypominamy, Amazon Prime Dostępne w 49 euro rocznie Lub po 5,99 € miesięcznie. Nowi klienci mogą również skorzystać z bezpłatnego miesiąca próbnego.

Dla uczniów, Subskrypcja 24 € rocznie z 90-dniowym okresem próbnym.

Microsoft OneDrive

Microsoft może być interesującą alternatywą, zwłaszcza jeśli korzystasz z innych usług Redmond. Bezpłatnie, masz 5 GB miejsca na nowe konta lub 2 EUR miesięcznie za 100 GB.

Naszym zdaniem najciekawsza prezentacja to Office 365. Widok „osobisty” kosztuje 69 euro rocznie i zapewnia dostęp do programów Word, Excel i PowerPoint, niezależnie od systemu, oraz 1 TB przestrzeni dyskowej OneDrive. Jeśli masz w domu co najmniej dwie osoby, Pakiet Rodzinny kosztuje tylko 99 € i oferuje to, co znajduje się w Ofercie Osobistej dla … 6 osób! Masz wtedy do 6 TB przestrzeni dyskowej online lub 1 TB na osobę.

Dropbox, KDrive, pCloud i Flickr lub z aktywacją Apple iCloud

Alternatyw dla Zdjęć Google nie brakuje, jest ich mnóstwo. Jednak nie oferuje żadnej pełnej usługi, takiej jak Zdjęcia Google.

Na przykład Dropbox pozwala uzyskać 2 TB miejsca za około 10 € miesięcznie. Musisz jednak jasno określić swoje potrzeby. Dropbox nie oferuje zaawansowanych rozwiązań wyszukiwania umożliwiających znajdowanie i porządkowanie wspomnień. Jeśli wybierzesz Apple iCloudNa przykład pamiętaj, że ekosystem jest bardzo zamknięty i trudno będzie ci wykonać kopię zapasową zdjęć z komputera lub smartfona z Androidem. Mniej znane, Key Drive, Zarządzane przez szwajcarskiego gospodarza Infomaniaka.

Jak wyeksportować i wykonać kopię zapasową swoich zdjęć ze zdjęć Google?

Teraz, gdy masz już przyszłe rozwiązanie, czas przywrócić i wykonać kopię zapasową zdjęć ze Zdjęć Google. Google oferuje określoną usługę Wyjść To wszystko upraszcza. Aby działać trochę szybciej, możesz najpierw kliknąć „Odznacz wszystko”, a następnie sprawdzić sekcję Zdjęcia Google w menu ekranowym.

READ  Amazon obniży ceny w niedzielę 10 ofert od MADNESS

Następnie należy kliknąć „Następny krok” na dole i skonfigurować określone szczegóły (rozmiar pliku, metodę wysyłania itp.). Na koniec wszystko, co musisz zrobić, to rozpocząć eksport.

Jeśli wykonałeś kopię zapasową kilku tysięcy zdjęć, zajmie to trochę czasu. Utworzenie archiwów danych w formacie ZIP może zająć Google kilka dni. Uzbrój się w cierpliwość i dobrą komunikację.