Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Jeden z najpopularniejszych filmów w Internecie jest wystawiony na aukcji za 760 000 USD

Opublikowano w poniedziałek, 24 maja 2021 r. O godzinie 17:04

„Charlie gryzie mnie w palec!”: W 2007 roku pewna rodzina sfilmowała niewinną scenę między braćmi, nie kwestionując, że wideo stanie się jednym z najczęściej oglądanych filmów w Internecie, a po 14 latach kolekcjonerzy „NFT” wyrwą go od prawie 761 000 $.

Film zatytułowany „Charlie Bit My Finger”, który został obejrzany 883 milionów razy na Youtube, został sprzedany przez rodzinę Davies-Carr w niedzielę podczas aukcji NFT Market, czyli „Żetony niewymienne”.

Te niewymienialne symbole umożliwiają powiązanie Certyfikatu Autentyczności z dowolnym wirtualnym obiektem, czy to zdjęciem, obrazem, animacją, wideo, utworem muzycznym, czy nawet artykułem prasowym.

W teorii to świadectwo jest nienaruszalne i nie może być powtórzone. Został zaprojektowany przy użyciu tak zwanej technologii „blockchain”, która służy jako podstawa dla kryptowalut, takich jak Bitcoin.

W tym 55-sekundowym filmie widać młodego brytyjskiego chłopca o imieniu Harry trzymającego swojego młodszego brata, Charliego. Scena odwraca się od dramatu, gdy pierwszy wkłada palec wskazujący do ust dziecka i ku swojemu zdziwieniu Charlie mówi, że nagle zamknął szczękę. Następnie Harry wypuścił dwie linijki, które uszczęśliwiały internautów: „Ouch Charlie” i „Charlie, to naprawdę mnie boli”.

Chociaż to arcydzieło internetowe z pierwszej dekady XXI wieku jest jednym z najpopularniejszych filmów w historii Youtube, wkrótce zostanie usunięte z platformy. Rodzina Davies-Carrs już ogłosiła, że ​​usunie go po niedzielnej wyprzedaży, ogłaszając, że zwycięzca aukcji stanie się „wyłącznym właścicielem tego wspaniałego fragmentu historii Internetu”, mimo że film został skopiowany, udostępniony i opublikowany ponownie wiele razy w sieci na przestrzeni lat.

W aukcji licytowało 11 kont, ale w szczególności dwóch użytkowników przeszło licytację, „mememaster” i „3fmusic”, przy czym ten ostatni wygrał ofertę w wysokości 760 999 USD.

READ  Uzupełnianie zapasów na początku tygodnia? żywy inwentarz

Zbieranie NFT to trend, który rozprzestrzenił się ogromnie w ciągu ostatniego roku, a 2 miliardy dolarów sprzedano na tym rynku tylko w pierwszym kwartale 2021 roku, według specjalistycznej witryny NonFungible.com.

Filmy, memy, GIF-y i zdjęcia są szczególnie pożądane od początków wspólnego internetu.

W marcu prezes i założyciel Twittera Jack Dorsey sprzedał swojego pierwszego tweeta z 2006 roku za 2,9 miliona dolarów malezyjskiemu biznesmenowi.

W poprzednim miesiącu „Nyan Cat”, animowany film przedstawiający kota z tęczowym przedmiotem lecącym w odurzającej muzyce, sprzedany anonimowemu nabywcy za 590 000 dolarów.