Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google po latach rozwoju uruchomił swój nowy system Fuchsia w wersji 1.0

Google po latach rozwoju uruchomił swój nowy system Fuchsia w wersji 1.0

Firma Google sformalizowała wdrożenie Fuchsia 1.0 na swoich urządzeniach Nest Hub 2018. Jest to ważny pierwszy krok dla tego nowego systemu operacyjnego.

Rozmawiamy Od fuksji na Frandroid od 2016 roku. Tak więc zupełnie nowy system operacyjny był rozwijany w Google przez długi czas, jeszcze nie ujrzawszy światła dziennego. Od początku 2021 r. Sytuacja przyspieszyła Pierwsze urządzenie z wersją 1.0 systemu operacyjnego Zauważony w marcu. Teraz oficjalnie ukazuje się pierwsza wersja systemu operacyjnego.

Google zamienia Cast OS na Fuchsia

Google potwierdził to 9To5Google 2018 Nest Hub, Inteligentny ekran główny, aktualizacja do wersji Fuchsia 1.0. Do tego czasu urządzenie korzystało z opartego na Linuksie systemu Cast firmy Google dla Chromecastów.

Interfejs i funkcjonalność Nest Hub są implementowane przy użyciu Flutter, co pozwala na spójne aplikacje dla wielu systemów, a po tej aktualizacji wrażenia użytkownika będą dokładnie takie same. Wyobrażamy sobie, że Google nie wybrał przypadkowo tak ograniczonego urządzenia pod względem doświadczeń. Środowisko oprogramowania Nest Hub jest ściśle kontrolowane, a Google będzie w stanie zaoferować całkowicie wewnętrznie opracowany system bez ograniczeń użytkowników.

Wdrażanie Fuchsia będzie przebiegać bardzo stopniowo i powinno nastąpić w nadchodzących miesiącach dla wszystkich Nest Hubs w 2018 roku.

Żegnaj, Linux

Wydanie Fuchsia w wersji 1.0 to bardzo ważny krok dla Google. Ten pierwszy post jest poligonem doświadczalnym dla firmy, która tutaj realizuje Jego pierwszy system operacyjny zaprojektowany bez Linuksa. Nie zostało to jeszcze ogłoszone, ale można sobie wyobrazić, że inne urządzenia z rodziny Nest mogą przejść na Fuchsię w nadchodzących latach.

Co do wymiany Androida to za wcześnie, żeby o tym mówić, ale już o tym rozmawiamy Zgodność z aplikacjami mobilnymi.