Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Najemnicy Wagnera trenują z białoruskimi siłami specjalnymi |  Wojna na Ukrainie

Najemnicy Wagnera trenują z białoruskimi siłami specjalnymi | Wojna na Ukrainie

Mińsk poinformował w czwartek, że bojownicy z rosyjskiej paramilitarnej Grupy Wagnera, którzy zostali zmuszeni do wyjazdu na Białoruś po nieudanym powstaniu w Rosji pod koniec czerwca, szkolą się z sojuszniczymi siłami specjalnymi Moskwy.

W ciągu tygodnia jednostki sił specjalnych [bélarusses] i przedstawiciele firmy [Wagner] Będzie szkolił się do misji bojowych na poligonie Bretskyw pobliżu granicy z Polską, poinformowało białoruskie Ministerstwo Obrony na Telegramie.

Następnie opublikuj Pierwsze zdjęcia Z tych ćwiczeń jest to wyjaśnione W obecnej sytuacji geopolitycznej prawdziwe doświadczenie bojowe [de Wagner] To szansa na dalszy rozwój Modernizacja i ponowne wyposażenie armii białoruskiej.

W zeszłym tygodniu Mińsk poinformował już, że bojownicy Wagnera szkolą białoruskich rekrutów na poligonie na południowy wschód od stolicy, Mińska.

Poligon Bretsky znajduje się niecałe pięć kilometrów od granicy z Polską, co potwierdziło polskie Ministerstwo ObronyFrancja Agencja prasowa ma Zacieśniała współpracę Wojska Polskiego ze Strażą Graniczną m.in. poprzez intensyfikację wspólnych działań na granicy.

Ze swojej strony rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że się z tym zgadza zwiększone zainteresowanie Dla polskich ruchów wojskowych, bo Agresywność Polski wobec Białorusi i Federacji Rosyjskiej jest faktem.

Bojownicy Wagnera odegrali główną rolę w rosyjskim ataku na Ukrainę, zwłaszcza na pierwszej linii frontu w krwawej bitwie o kontrolę nad Bachmutem (wschód), którego zdobycie Moskwa ogłosiła w maju po wielomiesięcznym oblężeniu, które zniszczyło miasto.

24 czerwca, w kulminacyjnym momencie ukrytego konfliktu z rosyjskim Sztabem Generalnym, przez kilka godzin zajęli dowództwo armii w Rostowie nad Donem na południu Rosji i przejechali kilkaset kilometrów w kierunku Moskwy, wstrząsając rosyjską potęgą.

Ich bunt zakończył się wieczorem 24 czerwca porozumieniem, że szef Wagnera, Jewgienij Prigogine, wyjedzie na Białoruś.

READ  „Sakrologia”. Paliwa kopalne i odejście od węgla: UE łagodzi stanowisko w sprawie COP28

Jej bojownikom proponowano dołączenie do regularnych sił, powrót do życia cywilnego lub wyjazd z dowódcą na Białoruś.

A w środę wieczorem pojawił się film opublikowany przez konta Telegrama, które twierdzą, że są bliskie Wagnerowi, tylko po to, byFrancja Agencja prasowa Nie mogąc potwierdzić autentyczności, Jewgienij Prigogne powitał swoich ludzi Na terytorium białoruskim Wyjaśnił im, że nie będą już walczyć na Ukrainie To co się dzieje na froncie to wstyd i nie ma potrzeby w tym uczestniczyć.

W tym filmie Jewgienij Prigożyn także każe swoim żołnierzom przeprowadzić ćwiczenia szkoleniowe dla armii białoruskiej i przygotować się Nowa podróż do AfrykiWagner jest już obecny w wielu krajach.