Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Kryzys migracyjny: Polska obiecuje zrobić „wszystko, aby chronić granice UE”

„Duży, czasami nieobsługiwany sąsiad”

W przypadku wpływów Rosji w ramach tego kryzysu Jean-Yves Le Trian uznał w Wielkim Jury LCI, że powinna „mieć środki do działania, wywierać presję” na Białoruś i „zapewniać jej bardzo bliskie stosunki ”. , uważa, że ​​„taki nacisk należy zastosować teraz”.

Minister zwrócił uwagę, że Emmanuel Macron rozmawiał w ostatnich dniach z Władimirem Putinem przez dwie godziny: „Obiecał interweniować, mam nadzieję, że to zrobił”. Następnie nazwał Rosję „skomplikowanym sąsiadem, czasem nie do zniesienia, ale z kim powinniśmy rozmawiać”.

„Musimy znaleźć sposób na współpracę zgodnie z naszymi interesami, więc mamy związek (…), któremu chcemy zaufać” – przyznał, ale między nim a ministrem doszło do wymiany zdań. Siły Zbrojne Florence Barley nie radziły sobie dobrze w zeszłym tygodniu ze swoimi rosyjskimi odpowiednikami.

„Musimy kontynuować rozmowę”, powiedział, dodając, że „Putin był w formie (…) szybkich dyktatorskich poślizgów w ostatnich miesiącach, co jest niepokojące”. Wyjaśnił, że rosyjskiemu przywódcy nie zależy na tym, by za sąsiada miała „solidną i zjednoczoną Europę”.

READ  W Polsce Minister Sprawiedliwości został oskarżony o oszustwo