Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – dramat na boisku piłkarskim w Indonezji: „Tragedia, której nie można sobie wyobrazić”, odpowiada Infantino

FIFA: „Niewyobrażalna tragedia”, żałuje Infantino

Prezydent FIFA Gianni Infantino powiedział w niedzielnym oświadczeniu, że katastrofa na stadionie w Indonezji była „tragedią niewyobrażalną”. Co najmniej 174 osoby zginęły w sobotę w ruchu tłumu na stadionie w mieście Malang na wschodniej wyspie Jawa, kiedy tysiące kibiców wtargnęło na boisko piłkarskie i zostało spryskanych gazem łzawiącym.

Ruchy masowe, przeludnienie policji, gaz łzawiący… Przyczyny tragedii

Co najmniej 174 osoby zginęły w sobotę podczas meczu pomiędzy Arima i Persibaya Surabaya w lidze indonezyjskiej. Pierwsi świadkowie i prasa indonezyjska wplątali policję i użycie kilku gazów łzawiących przeciwko inwazji na ziemię, powodując śmiertelne ruchy tłumu.

>> Artykuł można przeczytać tutaj

Przesłanie Sergio Ramosa

W odpowiedzi na wiele ofiar, które zginęły w wyniku ruchu tłumu, który miał miejsce w Indonezji po meczu piłki nożnej, Sergio Ramos zamieścił wiadomość na Twitterze: „Łamanie. Nasze myśli są z ofiarami i ich rodzinami”.

Minuta ciszy na stadionach Ligi Hiszpańskiej

Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej ogłasza minutę ciszy na terenie Hiszpańskiej Pierwszej i Drugiej Ligi ku pamięci ofiar tragedii w Indonezji.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 174

Liczba ofiar śmiertelnych kibiców po meczu piłki nożnej w Indonezji wzrosła do 174, poinformowały w niedzielę lokalne władze, co czyni go jedną z najgorszych dotychczasowych tragedii na stadionie. „O 9:30 (czasu lokalnego) liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 158, a o 10:30 do 174 zabitych. Takie są dane zebrane przez Agencję Zarządzania Katastrofami East Java” – powiedział w telewizji zastępca gubernatora East Java Emil Dardak. . Kanał telewizyjny kompasu.

>> Wszystkie informacje na temat tej dramy są tutaj

READ  Merkato | Mercato - Ohm: Przeszkoda dla miliona euro za powrót Paula Liroli?