Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – Corona Virus: Boris Johnson wzywa G7 do „zaszczepienia świata” do końca 2022 r.

Francja nadal odzyskuje część swojego wolnego czasu i trochę wolności w obliczu słabnącej pandemii. Śledź rozwój sytuacji bezpośrednio.

23:06

W niedzielę Maroko ogłosiło „stopniowe” ponowne otwieranie granic powietrznych, począwszy od 15 czerwca, po miesiącach zawieszenia z około pięćdziesięcioma krajami z powodu pandemii wirusa Corona.

Sporządzono dwie listy krajów z różnymi zasadami dostępu: Lista A zawiera „wszystkie kraje o pozytywnych wskaźnikach”, w tym kraje Unii Europejskiej, natomiast Lista B dotyczy 74 krajów o „zmiennym rozpowszechnieniu lub braku dokładnych statystyk dotyczących sytuacji epidemiologicznej” , W tym Indie, Algieria, Argentyna i RPA, zgodnie z komunikatem prasowym MSZ.

Podróżni przybywający z krajów z listy A, czy to Maroka, czy nie, muszą posiadać zaświadczenie o szczepieniu i/lub negatywny wynik PCR na mniej niż 48 godzin.

Osoby z krajów z listy B muszą posiadać zezwolenia wyjątkowe, negatywny wynik testu PCR trwający mniej niż 48 godzin i podlegać 10-dniowej izolacji medycznej po przybyciu. W oświadczeniu stwierdzono, że listy będą aktualizowane „regularnie, co najmniej dwa razy w miesiącu, w razie potrzeby”.

21H35

Według danych opublikowanych w niedzielę przez Public Health France liczba pacjentów w szpitalach i oddziałach intensywnej terapii pozostawała stabilna w ciągu ostatnich 24 godzin.

W sumie 14 525 pacjentów z Covid-19 jest obecnie hospitalizowanych w porównaniu z 14 532 dzień wcześniej i 16 775 dzień wcześniej, zgodnie z ustaleniami agencji zdrowia. W ciągu 24 godzin we Francji hospitalizowano 154 nowych pacjentów.

Usługi „Critical Care”, które leczą najcięższe przypadki, przyjęły 52 nowych pacjentów w ciągu 24 godzin, co daje całkowitą liczbę pacjentów z Covid w prawdziwym życiu do 2527 pacjentów. Było ich 2525 dzień wcześniej.

Ten ważny wskaźnik spadł tydzień temu poniżej 3000 i zmniejszył się o ponad połowę od szczytu pod koniec kwietnia, w szczytowym momencie trzeciej fali epidemii.

W ciągu ostatnich 24 godzin w szpitalu zmarło 25 pacjentów, co dało łączną liczbę zgonów co najmniej 110 027 od początku epidemii w marcu 2020 r. Liczba zakażeń osiągnęła 5070 potwierdzonych przypadków w ciągu 24 godzin w porównaniu do 6654 przypadków w przeddzień .

17:04

Izrael rozszerzył w niedzielę kampanię szczepień przeciwko Covid-19 dla nastolatków w wieku 12-16 lat, pomimo „możliwego związku” między szczepionką Pfizer-BioNTech a łagodnymi przypadkami zapalenia mięśnia sercowego wykrytymi u młodych dorosłych.

Około 55% populacji Izraela zostało zaszczepionych obiema dawkami, dzięki masowej kampanii szczepień, która rozpoczęła się pod koniec grudnia po porozumieniu z gigantem farmaceutycznym Pfizer.

Ten ostatni dostarczył krajowi miliony dawek w zamian za dane o skutkach szczepień w tym kraju 9,3 miliona osób, których cyfrowe medyczne bazy danych pozwalają na szybkie badania na dużą skalę. Potwierdziło to skuteczność szczepionki.

Władze ds. zdrowia rozpoczęły już szczepienie nastolatków, którzy mogą zarazić się ciężką postacią koronawirusa, oraz tych, których rodziny są zagrożone. Ale od zeszłego tygodnia władze rozszerzyły szczepienia dla wszystkich młodych ludzi w wieku 12-16 lat.

15 godz. 39

Delegacja trzech amerykańskich senatorów przybyła na Tajwan w niedzielę, ogłaszając, że Waszyngton poda swojemu sojusznikowi 750 000 dawek szczepionki przeciw COVID-19.

Tajwan oskarża Chiny o utrudnianie starań o uzyskanie szczepionek, ponieważ na 23,5 miliona ludzi na wyspie wybucha nagła epidemia wirusa Corona.

13H02

Brytyjski sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział w niedzielę, że wariant delta koronawirusa, który grozi zniesieniem ostatnich ograniczeń w Wielkiej Brytanii, jest przekazywany o 40% więcej niż wariant alfa do tej pory rozpowszechniony w Wielkiej Brytanii.

„Najlepsze oszacowanie przewagi wzrostu, jak to nazywamy (…) wynosi około 40%” – powiedział BBC, powołując się na pracę grupy naukowców doradzających rządowi.

Matt Hancock dodał, że pomimo wzrostu liczby nowych przypadków Covid-19 w ostatnich dniach, która przekroczyła 5000, a nawet 6000 przypadków zarejestrowanych dziennie, liczba hospitalizacji pozostaje stabilna. Podkreślił, że większość przypadków hospitalizacji dotyczy pacjentów, którzy nie zostali zaszczepieni.

12H14

Nowa epidemia koronawirusa zabiła co najmniej 3 723 381 osób na całym świecie od czasu, gdy biuro WHO w Chinach poinformowało o wybuchu epidemii pod koniec grudnia 2019 r., wynika z raportu AFP z oficjalnych źródeł w niedzielę o 10:00 GMT.

Od początku epidemii oficjalnie zdiagnozowano ponad 1,7273,850 przypadków.

10H03

Włoska Federacja Turystyki poinformowała, że ​​Włochy, które w obliczu stale poprawiającej się sytuacji stopniowo znoszą ograniczenia nałożone na Covid, spodziewają się tego lata 20% wzrostu liczby turystów.

„Sezon letni 2021 r. daje pierwsze oznaki ożywienia w sektorze: między czerwcem a sierpniem oczekuje się, że przybędzie 33 mln turystów i 140 mln noclegów w oficjalnych ośrodkach recepcyjnych, co stanowi wzrost o +20,8% w porównaniu z 2020 r. całkowity obrót 12,8 miliarda euro.”

Godzina policyjna, obowiązująca dotychczas od 23:00 do 5:00, zostanie przesunięta na północ w poniedziałek. Bary i restauracje mogą ponownie serwować w pomieszczeniach, ze stołami ograniczonymi do 4 osób.

07H53

Brytyjski premier Boris Johnson ogłosił dziś w sobotę, że brytyjski premier Boris Johnson wezwie przywódców Grupy Siedmiu krajów do zjednoczenia się w celu „zaszczepienia świata do końca przyszłego roku”, aby zakończyć Covid- 19 epidemia.

Konserwatywny premier, który od piątku do niedzieli będzie gospodarzem szczytu G7 w Kornwalii (południowo-zachodnia Anglia), będzie apelował do swoich odpowiedników z najbardziej uprzemysłowionych krajów (Wielka Brytania, Francja, Włochy, Kanada, Japonia, Niemcy, Stany Zjednoczone). ) do podjęcia „konkretnych działań” Aby osiągnąć ten cel, wynika z oświadczenia wydanego w sobotę wieczorem przez Downing Street.

07H02

Politycy ogłosili w sobotę na zakończenie wspólnej konferencji ministerialnej, że Belgia rozpocznie szczepienie przeciwko wirusowi Corona dla młodych ludzi w wieku 16-17 lat, począwszy od lipca.

Ta grupa wiekowa zostanie zaszczepiona po szczepieniu 18-latków. A ministrowie zdrowia tego stanu federalnego ogłosili, począwszy od lipca przyszłego roku, że otrzymają zaproszenie dotyczące pierwszej dawki.

READ  Bill Gates i jego żona Melinda ogłosili rozwód