Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Książę Harry i Meghan Markle ogłaszają narodziny drugiego dziecka, Lillipet Diany Mountbatten-Windsor

Dali jej imiona prababki i prababki. Książę Harry i jego żona Meghan Markle ogłosili „Z wielką radością”A niedziela 6 czerwca, O narodzinach ich drugiego dziecka, Lilibit “Lily” Diana Mountbatten-Windsor, urodziła się w piątek rano o godzinie 11:40 w szpitalu w Santa Barbara (USA).

Lilibet który waży około 3,5 kg, Książę i księżna Sussex powiedzieli w oświadczeniu, że nazwanie królowej Elżbiety II było na cześć królowej Elżbiety II. Jej drugie imię „Diana” na cześć matki księcia Harry’ego, księżnej Diany.

Para, która osiedliła się w USA od czasu wycofania się z rodziny królewskiej, jest już rodzicami 2-letniego Archiego Harrisona. Harry i Meghan ujawnili, że spodziewają się dziewczyny podczas wywiadu z Oprah Winfrey, który został wyemitowany w marcu.

Ich wnuczka jest jedenastym wnukiem królowej. Lilliput „Lily” Diana pojawia się na ósmym miejscu w kolejce do tronu, za swoim dziadkiem Charlesem, wujkiem Williamem, trzema synami tego ostatniego (George, Charlotte i Louis), jej ojcem Harrym i dziadkiem, bratem Archiem.

jak określono CNN (po angielsku)A On ona Posiada również obywatelstwo amerykańskie i brytyjskie, co oznacza, że ​​prawdopodobnie zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych, gdy dorośnie, jednocześnie ubiegając się o brytyjski tron.

Brytyjski premier Boris Johnson przesłał parze gratulacje. Gratulacje dla księcia i księżnej Sussex z okazji narodzin ich córkiKonserwatywna premier napisała na Twitterze.

READ  Macron gratuluje nowemu prezydentowi Izraela Izaakowi Herzogowi