Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na żywo – 2394 pacjentów jest na oddziale intensywnej terapii, wskaźniki spadły

Sytuacja na terytoriach jest „pod kontrolą”

W poniedziałek władze poinformowały, że sytuacja zdrowotna w Landes „nie jest szczególnie alarmująca”, ale „wzywa do zachowania czujności”. „To sytuacja, która nie jest szczególnie niepokojąca, ale zasługuje na nasze czuwanie” – powiedział gubernator Cecil Pigott-Decaiser podczas komunikatu prasowego, podkreślając, że druga faza planowanego demontażu w środę „nie była kwestionowana”.

I podkreślając, że „sytuacja jest pod kontrolą”, wróciła do 31 potwierdzonych przypadków w Landach zanieczyszczenia zmiennego delta, które po raz pierwszy zidentyfikowano w kwietniu w Indiach. „Wskaźnik infekcji znacznie wzrósł w ostatnich tygodniach, ale nadal jest umiarkowany i wynosi od 80 do 100 przypadków (na 100 000 populacji)” – powiedział Nassib.

Zaznaczono, że „sytuacja nie ma się czym martwić”, „osoby dotknięte chorobą (z wariantu delta) są młode, tylko 5 ma ponad 50 lat, a jeden ma ponad 75 lat” – wyjaśnił Didier Cutaud, delegat ds. zarządzania w ARS w Landes. Dodał, że większość z nich nie była szczepiona, z wyjątkiem jednej osoby, która była „w pełnym harmonogramie szczepień”, ale otrzymała drugą dawkę na dwa dni przed badaniem. Dwie inne otrzymały pierwszą dawkę. Pan Couteaud dodał, że nie było „ani zgonów, ani hospitalizacji związanych z tymi przypadkami” wariantu, zauważając, że rzadkie hospitalizacje można przypisać „zwiększonemu stosowaniu dolabryny”. Te około 30 przypadków dotyczy 15 domów, głównie rodzin. Należą do nich „pracownicy średniego sektora” i dwie osoby, które zostały zakwaterowane w ośrodkach recepcyjnych dla osób ubiegających się o azyl i są częścią „15 wyjazdów”.

READ  bezpośrednio. Amstel Gold Race: Van Airt przyspiesza, Alavelippi wraca, Roglic się skończył.