Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na zdjęciach niesamowity wybuch aktywności jednej z najdziwniejszych komet w Układzie Słonecznym

29P / ochroniarz Schwasmann, dawniej znany jako Schwassmann-Wachmann 1, jest plikiem kometa czasopismo z Układ Słoneczny, została odkryta 15 listopada 1927 r. przez Naukowcy astronomii Niemcy Friedrich Karl Arnold Schwasmann i Arno Arthur Wachmann w obserwatorium w Hamburgu, Niemcy. Ta kometa jest dokładniejsza centauri Energetyczny. Centaur to małe ciało w „regionie gigantów” między Jowisz I Neptun, a 29p w tym przypadku a orbitowanie Nieco ekscentryczny (0,04) położony nieco dalej od Jowisza (6 jednostki astronomiczne za kometę za 5,2 jednostki astronomicznej dla planety). Aktywny, co oznacza, że ​​czasami pokazuje plik aktywność komety, co oznacza włos i/lub kolejka.

Ta kometa, której jądro ma około 60 kilometrów średnicy, jest niezwykła: w normalnych czasach ma około Ogrom 16, ale nagle kilka razy w roku wybuchy aktywności rozjaśnienie w ciągu kilku godzin o 1 do 5 stopni (tj. 2,5 do 100 razy jaśniejsze), przed powrotem do jasność Zwykle w ciągu tygodnia lub dwóch.

29P mam telefon Eksplozja działalności Pod koniec września otoczył go „skorupą” kurzu, który rozprzestrzenił się i od tego czasu się rozproszył, jak widać poniżej w Film opublikowany przez Terry’ego Lovejoy 5 października. Ten film pokazuje ewolucję komety między 28 września a 5 października. Na ostatnim zdjęciu skorupa pyłowa ma średnicę około 200 000 kilometrów, prawie półtora raza średnicy Jowisza.

READ  Uwaga, beta nowego świata dosłownie spaliła GeForce 3080 i 3090