Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na skraju Drogi Mlecznej odkryto interesującą nitkowatą strukturę

Naukowcy korzystający z szybkiego radioteleskopu odkryli nową strukturę na skraju Drogi Mlecznej. Pojawiło się kilka hipotez wyjaśniających to odkrycie, którym może być proste włókno gazowe lub nowe ramię naszej galaktyki.

Czy Droga Mleczna będzie się różnić od wyobrażeń, które o niej znamy? Zespół naukowców z Uniwersytetu Nanjing w Chinach odkrył dzięki potężnemu radioskop Apertura sferyczna 500 metrów (Fast for Kulisty otwór ma pięćset metrów długości radio teleskop), nitkowata struktura rozciągająca się w regionie daleko od centrum galaktyki, przy 71.754 lata świetlne. badanie, Opublikowany w Przygotowanie do druku 5 sierpnia, na temat tego odkrycia, co prowadzi do dwóch hipotez, które mogą wyjaśnić istnienie tej tajemnicy chmury : Ogromne włókna gazu w sąsiedztwie bardzo blisko Drogi Mlecznej lub galaktycznego ramienia spiralnego pozostały nieodkryte do dziś.

masywna łamigłówka

Pochodzenie tego wątku o nazwie katela (lub “Quenouille” po francusku), więc nadal musi być określony. ale Naukowcy astronomii Opracowali dwie hipotezy, które mogą wyjaśnić istnienie tej chmury gazu, która została odkryta przypadkowo, gdy naukowcy zauważyli Źródło radia Cygnus X., w konstelacji Łabędzia. Po pierwsze, Ożypałka może być dużym włóknem molekularnym złożonym z gazów, takich jak wodór, o długości około 5 kiloparseków. Utworzy wtedy jeden z najbardziej imponujących obłoków molekularnych, jakie można zobaczyć w pobliżu droga Mleczna. W skali porównawczej 5 kpc odpowiada 16307,8 lat świetlnych. Rok świetlny to 9,460 mld km, a my mamy Układ Słoneczny Obejmuje zaledwie 20 miliardów km.

Chińscy astronomowie przyjrzeli się prędkości nitki, a ich badanie pokazuje, jak szybko się porusza, a Prędkość Oscyluje między 160 a 140 kilometrów na sekundę. Konstrukcja znajduje się za ramieniem wystającym z Centrum Drogi MlecznejNazywa się Écu-Croix. Jego bliskość i szybkość sprawiły, że badacze długo się wahali: A galaktyka kobieta pozostał niewidoczny? Dzięki dodatkowym obserwacjom drugą najbardziej prawdopodobną teorią będzie teoria nowego ramienia naszej galaktyki, które z powodu braku energii nie mogło zostać wykryte przez radioteleskopy i inne instrumenty. Jeśli ta hipoteza się potwierdzi, oznacza to, że ta nowa „gałąź” Drogi Mlecznej będzie zlokalizowana w zewnętrznym rejonie galaktyki zwanym po angielsku Ekstremalna galaktyka zewnętrzna. Ta możliwość okazała się interesująca dla naukowców, sektory najbardziej oddalone od centrów galaktyk to prawdziwe żłobki młodych ludzi. gwiazdy.

szybkie wsparcie

Do tego odkrycia niezbędne było użycie szybkiego radioteleskopu. Urządzenie, które zainstalowano w chińskiej prowincji Guizhou, zostało ogłoszone w 2020 r., pomimo wstępnych obserwacji Pochodzi z 2016 roku. Tworzy kopułę o średnicy 500 metrów, np. od feu Arecibo, Fast składa się z 4500 paneli metal Przechwytuj różne sygnały długości falOd 70 MHz do 3 GHz. Dzięki swojej dokładności radioteleskop w szczególności stał się podstawą poszukiwań pulsarów: w maju 2021 r. odkrył 201.

READ  Najpiękniejsze zdjęcia z całego świata

Dokładność FAST może wyjaśnić tak późne odkrycie ramienia Drogi Mlecznej, ponieważ inne starożytne radioteleskopy nie były w stanie wykryć pierwiastka rozproszony lub ukryte przez kogoś innego. Jednak nie ma co do tego wątpliwości astrofizycy Z Uniwersytetu w Nanjing muszą zwrócić oczy i jak FAST na Cattella, aby rozwiązać zagadkę tej dziwnej gazowej struktury.

kochasz Artykuły i praca popularnonaukowa Kim są nasi dziennikarze? Wesprzyj nas już dziś, dołączając do naszych subskrypcji Patreon!

Dostępne są dwa formaty subskrypcji z następującymi korzyściami:

  • « Futura nie zawiera reklam »: Skorzystaj z gwarantowanego dostępu bez reklam na całej stronie za 3,29 € miesięcznie (+ VAT).
  • « Udział w życiu Futura »: Oprócz dostępu bez reklam, weź udział w naszym niezależnym życiu medialnym (głosy, nowe treści, ankiety itp.) za 6,29 € miesięcznie (+ VAT).

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?