Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Historyczny pierwszy! Robot NASA zabrał pierwszy kamienny odłamek z Marsa

Perseverance, robot, który NASA wysłała na Marsa, zebrał pierwszą próbkę skały na Czerwonej Planecie. Historyczny pierwszy krok!

Po raz pierwszy w historii ludzkości kawałek skały z innej planety powróci na Ziemię! Marsjańska sonda NASA Perseverance zebrała pierwszą próbkę skały, która powróci na Ziemię do 2030 roku.

Jest to statek kosmiczny ESA, który następnie przyleci, aby odzyskać kawałek skały znaleziony w ciągu ostatnich godzin na powierzchni Marsa.

To konto na Twitterze Amerykańskiej Agencji Kosmicznej ujawniło tę wiadomość: „Mam to! Przy lepszym oświetleniu w probówce widać, że rdzeń skalny, który zebrałem, wciąż tam jest. Następnie przetworzę tę próbkę i zapieczętuję ją w rura.”

Jak dotąd wszystkie dotychczasowe próby ratowania skał z Czerwonej Planety nie powiodły się, ponieważ skała, w której kopie sonda, była zbyt rozdrobniona.

Wytrwaj na Marsie przez 7 miesięcy. Bada z dna czegoś, co może być bujną starożytną deltą jeziora i rzeki, która wyschła miliardy lat temu. Łazik szuka śladów wody i życia mikrobiologicznego na Czerwonej Planecie.

READ  Gigantyczne pasma galaktyk będą się kręcić!