Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tajemnicza gorączka w Indiach: co wiemy

W Uttar Pradesh w północnych Indiach, kraju już zdewastowanym przez epidemię Covid-19, dziesiątki osób zmarło z powodu tajemniczej wysokiej temperatury, której towarzyszył spadek liczby płytek krwi, bóle brzucha i odwodnienie.

W ubiegłym tygodniu w dystrykcie Firozabad hospitalizowano ponad 180 pacjentów, a 50 osób zmarło, w większości dzieci, jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej. Kwinta, przekazywane przez Nauka i przyszłość.

„Bardzo bolesny okres”

Niektórzy mieszkańcy odczuwają również bóle mięśni, zwłaszcza rąk i nóg. Jeden z mieszkańców powiedział: „Wiele dzieci w naszej wiosce zachorowało i nigdy wcześniej tego nie widzieliśmy… To bardzo bolesny okres”.

Według Amita Gupty, komisarza okręgu Agra, sąsiadującego z Firuzabad, „główną przyczyną wydaje się być gorączka denga” lub „tropikalna grypa”.

Przypominamy, że jest to choroba wirusowa przenoszona przez ukąszenie komara z rodzaju Aedes i obecnie nie ma na nią konkretnego leczenia ani szczepionki. Powiedział jednak, że „inne możliwe przyczyny są nadal badane”.

Koniec zajęć dla dzieci

Czekając na potwierdzenie źródła tej gorączki, lokalne władze zalecają mieszkańcom regularne opróżnianie pojemników zawierających stojącą wodę deszczową.

Sędzia okręgowy Chandra Vijay Singh powiedział również, że zawieszono zajęcia dla uczniów klas od pierwszej do ósmej, tj. w wieku od 6 do 14 lat, zarówno w szkołach publicznych, jak i prywatnych, i to do poniedziałku 6 września.

READ  Po raz pierwszy śmigłowiec Ingenuity przeleciał nad miejscem niedostępnym dla łazika Perseverance