Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Meteor rozświetla niebo Bretanii o północy

Meteor rozświetla niebo Bretanii o północy

meteor? Wszystko wydawało się zgodne w tym kierunku: była 23:46 w Bretanii, w tę niedzielę 5 września, kiedy nocne niebo w całej dzielnicy rozświetliło się jasnozielonym i białym światłem. Według licznych zeznań, kilka mediów donosiło w tym „Telegram”Potem usłyszał brzęk wstrząsający ścianami.

Błysk światła obserwuje się w Rennes, Morlix, w Sud-Finistere i Morbihan, ale także w Loire Atlantic i Calvados. Air Rescue Wysp Normandzkich powiedział, że zauważył również kulę na niebie nad Jersey. Po drugiej stronie kanału podobne obrazy zostały zrobione przez kamerę internetową w porcie Southampton na południowym wybrzeżu Anglii.

„Jakby to był dzień”

„Widziałem z Ploenio, byłem na zewnątrz. Niebo zrobiło się zielone. Spojrzałem w górę i zobaczyłem jasną kometę lub meteor. Przez pięć sekund było chłodno. A trzy minuty później ten hałas. Czy to efekt? Wydaje się, że być”Giles mówi: Cytowane przez „Ouest-Francja”, w grupie Facebook Info trafic pays de Morlaix.

„Było zielono-niebieskie światło, które świeciło, jakby było światło dzienne, a potem rozległ się bardzo głośny grzmot”., komentarze Monique na temat Strona Météo Bretagne na Facebooku.

Beatrice Narracja we Francji Blo :

„Wyglądało to jak meteor wchodzący do atmosfery, ale na małej wysokości w osi południowo-wschodniej i północno-zachodniej, przez około pięć sekund bardzo czyste niebo, czas przejścia płonącej kuli z kolejka ».

Skorzystaj z oferty 1 € przez 3 miesiące z Google

W poniedziałek wciąż pozostaje pytanie: czy meteoryt był meteorytem, ​​innymi słowy, czy uderzył w Ziemię? W tej chwili strażacy i żandarmi nie zgłosili miejsca uderzenia. Pogłoski o pożarze w Murgacie zostały zdementowane.

Więcej informacji wkrótce

READ  Europejska Agencja Kosmiczna ujawnia niesamowite odkrycie