Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na otwarciu mundialu Katar był w centrum gry, z wyjątkiem stadionów

Na otwarciu mundialu Katar był w centrum gry, z wyjątkiem stadionów

Nocne ognisko rozświetla pustynię i prowadzi do trzewi gigantycznego namiotu Beduinów. Spektakl dźwiękowy i świetlny wzmacniający kulturę kraju i jego pełną integrację ze światem. Mecz piłki nożnej zakończył się rozczarowująco przy wielu pustych miejscach. W niedzielę, 20 listopada, po dwunastu latach oczekiwania i miesiącach kontrowersji, Katar oficjalnie otworzył swój turniej Pucharu Świata. Nowicjusz w konkursie, kraj logicznie przegrał z Ekwadorem (0-2).

Przeczytaj także: Mundial 2022: Katar pokonał Ekwador na starcie zawodów

W Al Khor, około pięćdziesięciu kilometrów na północ od Doha, Katar z wielką pompą rozpoczął „Puchar Świata”. A symboli mnoży się, w rodzinnym mieście szejki Mozah bint Nasser, matki obecnego emira i dumnej ambasadorki emiratu na arenie międzynarodowej – była u boku męża, gdy w 2010 roku przyznawali mu mistrzostwo świata w Katarze.

Na stadionie wzorowanym na beduińskim namiocie, który dosłownie nazywa się Al-Bayt, Emirat Gazu podkreślił swoje pragnienie gościnności. „Ludzie będą przyjeżdżać tutaj, do Kataru, z całego świata, bez względu na rasę, narodowość, religię czy orientację”.Szejk Tamim bin Hamad Al Thani powiedział życzenie „Witam świat w Doha dla wszystkich”. Zwieńczenie strategii miękkiej siły rodziny rządzącej małym państwem Zatoki Perskiej, rozpoczęcie Mistrzostw Świata, musiało sprostać jej ambicjom.

Przeczytaj także: Materiał jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Mistrzostwa Świata 2022: Kulminacja soft power dynastii Al Thani

Narracja kraju, jak chcesz zobaczyć

A kto lepiej niż Morgan Freeman użyczy swojego ciała do tego wielkiego aktu uwodzenia? W 2010 roku amerykański aktor był głosem starań Stanów Zjednoczonych o organizację Mistrzostw Świata 2022 – które przegrał Katar. W niedzielę opowiedział o Katarze tak, jak emirat chce, abyśmy go widzieli. Kraju, w którym zglobalizowana kultura – czego przykładem jest światowa gwiazda K-popu, Jung Kook, jeden z prezesów grupy BTS – przeplata się z muzyką tradycyjną. Kraj, w którym mundial, choć potępiony, jest kontynuacją poprzednich turniejów, z mocnymi odniesieniami towarzyszącymi (muzyka i maskotki). Kraj w sercu gry.

READ  Bruno Genesio (Rennes): „Nawet Zidane nie został wychowany”

Pas startowy odzwierciedla miejsce, które obecnie zajmuje Katar, jeszcze nie tak dawno odizolowane, oblężone przez sąsiadów. Za księciem obecność saudyjskiego następcy tronu Mohammeda bin Salmana, egipskiego prezydenta Abdela Fattaha El-Sisiego i tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana pokazała, że ​​Doha pragnie, by mistrzostwa świata stały się jego własnymi. -Świat islamski. Świat często na obrzeżach wielkich sportowych tłumów, pomimo milionów oddanych fanów piłki nożnej, którzy zalewają Doha.

Pozostało Ci do przeczytania 56,43% tego artykułu. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.