Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na otwarciu mundialu Katar był w centrum gry, z wyjątkiem stadionów

Nocne ognisko rozświetla pustynię i prowadzi do trzewi gigantycznego namiotu Beduinów. Spektakl dźwiękowy i świetlny wzmacniający kulturę kraju i jego pełną integrację ze światem. Mecz piłki nożnej zakończył się rozczarowująco przy wielu pustych miejscach. W niedzielę, 20 listopada, po dwunastu latach oczekiwania i miesiącach kontrowersji, Katar oficjalnie otworzył swój turniej Pucharu Świata. Nowicjusz w konkursie, kraj logicznie przegrał z Ekwadorem (0-2).

Przeczytaj także: Mundial 2022: Katar pokonał Ekwador na starcie zawodów

W Al Khor, około pięćdziesięciu kilometrów na północ od Doha, Katar z wielką pompą rozpoczął „Puchar Świata”. A symboli mnoży się, w rodzinnym mieście szejki Mozah bint Nasser, matki obecnego emira i dumnej ambasadorki emiratu na arenie międzynarodowej – była u boku męża, gdy w 2010 roku przyznawali mu mistrzostwo świata w Katarze.

Na stadionie wzorowanym na beduińskim namiocie, który dosłownie nazywa się Al-Bayt, Emirat Gazu podkreślił swoje pragnienie gościnności. „Ludzie będą przyjeżdżać tutaj, do Kataru, z całego świata, bez względu na rasę, narodowość, religię czy orientację”.Szejk Tamim bin Hamad Al Thani powiedział życzenie „Witam świat w Doha dla wszystkich”. Zwieńczenie strategii miękkiej siły rodziny rządzącej małym państwem Zatoki Perskiej, rozpoczęcie Mistrzostw Świata, musiało sprostać jej ambicjom.

Przeczytaj także: Materiał jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Mistrzostwa Świata 2022: Kulminacja soft power dynastii Al Thani

Narracja kraju, jak chcesz zobaczyć

A kto lepiej niż Morgan Freeman użyczy swojego ciała do tego wielkiego aktu uwodzenia? W 2010 roku amerykański aktor był głosem starań Stanów Zjednoczonych o organizację Mistrzostw Świata 2022 – które przegrał Katar. W niedzielę opowiedział o Katarze tak, jak emirat chce, abyśmy go widzieli. Kraju, w którym zglobalizowana kultura – czego przykładem jest światowa gwiazda K-popu, Jung Kook, jeden z prezesów grupy BTS – przeplata się z muzyką tradycyjną. Kraj, w którym mundial, choć potępiony, jest kontynuacją poprzednich turniejów, z mocnymi odniesieniami towarzyszącymi (muzyka i maskotki). Kraj w sercu gry.

READ  Kurzawa nie jest przeciwny transferowi do R

Pas startowy odzwierciedla miejsce, które obecnie zajmuje Katar, jeszcze nie tak dawno odizolowane, oblężone przez sąsiadów. Za księciem obecność saudyjskiego następcy tronu Mohammeda bin Salmana, egipskiego prezydenta Abdela Fattaha El-Sisiego i tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana pokazała, że ​​Doha pragnie, by mistrzostwa świata stały się jego własnymi. -Świat islamski. Świat często na obrzeżach wielkich sportowych tłumów, pomimo milionów oddanych fanów piłki nożnej, którzy zalewają Doha.

Pozostało Ci do przeczytania 56,43% tego artykułu. Poniższe informacje są przeznaczone wyłącznie dla subskrybentów.