Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Arkadiusz Milik, druga ofensywna karta Polski

Arkadiusz Milik, druga ofensywna karta Polski

Nawet jeśli w centrum uwagi pozostanie Robert Lewandowski, były napastnik OM będzie miał ważną rolę do odegrania dla Polski. Od wtorku mecz z Meksykiem (godz. 17:00).

Nie jest łatwo być w cieniu Roberta Lewandowskiego, najlepszego strzelca Polski w historii, ale Białe Orły mogą również potrzebować goli Arkadiusza Milika, W swoim pierwszym meczu na mundialu z Meksykiem wtorek (17:00).

Dla trenera Polski Czesława Michniewicha, powołanego w styczniu 2022 roku przed decydującym meczem barażowym ze Szwecją (2:0), jasne jest, że głównym celem jest postawienie Lewandowskiego w jak najlepszych warunkach. 34-letni napastnik FC Barcelony, najlepszy strzelec i najczęściej występujący selekcjoner (76 goli w 134 występach) wciąż szuka celu na mundial. W 2018 roku milczał i Polska przegrała w pierwszej turze.

Po raz pierwszy w 1/8 finału od 1986 roku?

Na papierze wydaje się, że polska strona ma wystarczająco dużo gotówki, aby zapewnić sobie jeden z dwóch biletów do grupy C na następne mecze z Arabią Saudyjską i Argentyną. Jeśli zakwalifikują się, Białe Orły awansują do 1/8 finału po raz pierwszy od 1986 roku, po trzech występach w pierwszej rundzie w trzech występach w Pucharze Świata (2002, 2006 i 2018). Jeśli być może oferuje mniejszą mobilność niż ofensywny pomocnik Sebastian Szymański (Feyenoord), 23 i 18 występów”twoja nagośćMilik (64 występy, 16 bramek) może wnieść swoje doświadczenie i niezaprzeczalne poczucie celu.

Udana adaptacja do Juventusu

W Juventusie Turyn, do którego przybył tego lata na wypożyczeniu z opcją zakupu Marsylii w miejsce Duzana Vlahovicia, 28-letni PaulzawódZ sześcioma golami w siedemnastu meczach we wszystkich rozgrywkach. W kontekście, który obciążył Juventus fatalnym cyklem w C1, zawodnik, który zastąpił Alvaro Moratę numerycznie wycofał się z meczu.Jest świetnym zawodnikiem, zna się na piłce nożnej, wie, jak kontrolować piłkę, jak się wyróżniać… To znaczy, że jest inteligentnym zawodnikiem.Jego trener, Massimiliano Allegri, zauważył na początku października, że ​​był nieszczęśliwy, że szybko znalazł Milika operacyjnie, podczas gdy Vlahović nie miał już takiego samego ataku.

READ  Rozbito dużą siatkę przemytu węgorza szklistego w Europie i aresztowano 27 osób

Grałem cztery lata w Napoli (2016-2020) I to pomogło mi w moich pierwszych krokach tutaj. Bardzo dobrze mówię po włosku i to jest ważna zaleta, nie mam problemu ze zrozumieniem treneraMilik wyjaśnił niedawno francuskiemu dziennikowi sportowemu L’Équipe. Pokusa Juventusu:duży klub„Bez większego żalu wyjechał z Polaka do Marsylii, gdzie myślał, że jest”.Dobrze„Przez półtora sezonu spędził we Francji (30 bramek w 55 meczach) przyznając, że tak będzie”.Mógłby zrobić lepiej„.

Z Sampaolim często byłem sam w okolicy i byłem naznaczony przez dwóch obrońców.

Arkadiusz Melek

W szczególności Milik uważa, że ​​znalazł w Bianconeri wzorzec bardziej odpowiadający jego charakterystyce siłowej: „Myślę, że napastnikowi łatwiej jest zagrać dwa razy (punkty, przyp. red.), masz więcej przestrzeni, więcej postaw. W Marsylii było inaczej. Z Sampaolim często byłem sam w okolicy i byłem naznaczony przez dwóch obrońcówWyjaśnił, że przemówienie może też wpłynąć na wybory, jakich dokona polski trener przed rozpoczęciem mundialu z Meksykiem, próbując przekonać go, że może grać u boku startującego Roberta Lewandowskiego.

Jeśli drużyna, która dotarła do ćwierćfinału Euro 2016 wystartuje,twoja nagość»Stracił miejsce po pierwszym meczu na mundialu 2018, który przegrał z Senegalem. A od Euro 2021, które przegapił z powodu kontuzji kolana, Milik niewiele grał w selekcji (pięć z szesnastu meczów) głównie z powodu problemów fizycznych. Świetna okazja, by odzyskać miejsce w eliminacjach, by wraz z Lewandowskim ponownie uformować duet, który początkowo od roku nie grał, w listopadzie 2021 roku, przeciwko Andorze (4-1).

Mistrzostwa Świata: najlepsze filmy piłkarskie

Przejdź do pokazu slajdów (11)