Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Realizm czy defetyzm? Renard nie spodziewa się, że wyjdzie z kurczaka z Arabią Saudyjską

Arabia Saudyjska, na czele z Hervé Renardem, rozpocznie mistrzostwa świata 2022 przeciwko Argentynie we wtorek w Katarze (11:00 CET). Z nieco ograniczonymi ambicjami, jak przyznał francuski szkoleniowiec, który w bardzo trudnej grupie C będzie musiał zmierzyć się także z Meksykiem i Polską.

Arabia Saudyjska nie jest pewna, czy zagra więcej niż trzy mecze na Mistrzostwach Świata 2022. Selekcja, prowadzona przez Hervé Renarda, została wciągnięta do szczególnie trudnej grupy C, z Argentyną, Meksykiem i Polską. Dość powiedzieć, że najmniejszy nieplanowany punkt byłby osiągnięciem. Każdy gol będzie dla nas jak zwycięstwo. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę francuski trener kadry Bliskiego Wschodu.

W przeddzień przystąpienia Arabii Saudyjskiej do wyścigu w Katarze Renard uważał, by nie obiecać cudu. Podczas wizyty na konferencji prasowej mówił bardzo dosadnie: „Lubimy być uważani za mniejszy zespół. Nie mamy nic przeciwko. Jest to uzasadnione, jeśli weźmiemy pod uwagę ranking FIFA (51, przyp. red.). myślę, że awansujemy do 1/8 finału, ale jesteśmy tutaj, aby walczyć”. Na mistrzostwach świata czasami zdarzają się niespodzianki i taka jest nasza mentalność.

„To zaszczyt grać przeciwko Messiemu i Argentyńczykom”

Mistrzostwa Arabii Saudyjskiej rozpoczną się we wtorek (11:00) szokiem z Argentyny, prowadzonej przez Lionela Messiego, we wtorek na stadionie Lusail (który będzie również gospodarzem finału 18 grudnia). Plakat Hervé Renard jest zachwycony rywalizacją z siódemką Złotej Piłki, okrzykniętą gwiazdą rocka od czasu przybycia do Księstwa.

„Messi to legenda piłki nożnej. Jeśli spojrzeć na jego statystyki, jest najlepszym podającym w Ligue 1 obok Neymara. Zawsze gra na bardzo wysokim poziomie. Ale nie możemy zapomnieć o innych argentyńskich piłkarzach, ponieważ mają bardzo wysoki poziom jakości (…) To zaszczyt Wspaniale być tutaj i grać przeciwko nim. Kiedy jest mecz, musisz być w 100% podekscytowany, aby pokonać najlepszych. Takie jest piękno sportu. W sporcie zawsze mogą być niespodzianki. Musimy być gotowi. Musimy być dobrzy we wszystkich trzech meczach, nie tylko przeciwko Argentynie. Wszystkie trzy mecze są równie ważne.

READ  Benoit Pierre został wyeliminowany w pierwszej rundzie przez Pablo Carreno Busta