Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Możliwe, że w naszym Układzie Słonecznym kryje się planeta podobna do Ziemi

Możliwe, że w naszym Układzie Słonecznym kryje się planeta podobna do Ziemi

Czy Ziemia może mieć siostrę bliźniaczkę ukrywającą się w Układzie Słonecznym? Dwóch naukowców, planetolodzy Patrick Sofia Likuka z Uniwersytetu Kindai w Japonii i Takashi Ito z Narodowego Obserwatorium Astronomicznego w Japonii, twierdzą, że odkryli planetę podobną do naszej. Alarm naukowy. Ich zdaniem gwiazda, bardzo ciemna i lodowa, będzie znajdować się na nachylonej orbicie, jej masa nie będzie przekraczać trzykrotnie większej od masy Ziemi i nie będzie oddalona od Słońca o więcej niż 500 jednostek astronomicznych.

⋙ Aby chronić je przed ukraińskimi rakietami, Rosja przykrywa swoje bombowce strategiczne starymi oponami

„Spodziewamy się obecności planety podobnej do Ziemi i kilku obiektów trans-Neptuna na pewnych orbitach zewnętrznego Układu Słonecznego, które mogą służyć jako możliwe do sprawdzenia obserwacyjne markery zaburzeń na domniemanej planecie”.„, napisali dwaj naukowcy w swoim badaniu opublikowanym w Magazyn astronomiczny 25 sierpnia 2023 r.

Masa większa od masy Ziemi

Fakt, że planeta podobna do Ziemi leży na odległej, nachylonej orbicie, może wyjaśniać trzy podstawowe cechy odległego Pasa Kuipera (łańcuch lodowych skał i planet karłowatych położonych za Neptunem w Układzie Słonecznym, przyp. red.). Ito i Patricka Sofii Lekaoki.

Na zdjęciach, na zdjęciach Najpiękniejsze zdjęcia z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

Według nich jest to ok „Duża liczba TNO (obiektów trans-Neptuna, przyp. red.), których orbity przekraczają wpływ grawitacji Neptuna”.od nas „Duża liczba obiektów o dużym nachyleniu” I na podstawie „Istnienie pewnych ekstremalnych obiektów o określonych orbitach.”

⋙ Na polach minowych Rosja tworzy „morza ognia”, aby spowolnić postęp Ukrainy

Autorzy badania uważają dokładniej, że ta planeta typu ziemskiego będzie miała masę od 1,5 do 3 mas Ziemi, a jej orbita, najdalszy punkt od Słońca, będzie wynosić od 250 do 500 jednostek astronomicznych, a nachylenie 30 stopni. Stopnie w stosunku do poziomu Układu Słonecznego.

READ  Teleskop Hubble'a stoi w obliczu bezprecedensowego problemu po 31 latach w kosmosie

Jej obecność może wyjaśniać obiekty o nachyleniu większym niż 45 stopni, a także orbity obiektów takich jak planeta karłowata Sedna, której orbita jest wyjątkowo dziwna i wydłużona. Mogłoby to również wyjaśnić właściwości gromad TNO, które wydają się być powiązane z Neptunem, a które często są pomijane w tego typu badaniach – podsumowali naukowcy.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany 4 września 2023 r.

Na ten sam temat:

⋙ Odkrycie nowego kandydata na życie pozaziemskie

⋙ Odkrycie nowego izotopu astatu, najrzadszego pierwiastka na planecie

⋙ Jaka jest różnica między planetą a gwiazdą?