Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Możliwa XI Polski na Mistrzostwa Świata 2022

Możliwa XI Polski na Mistrzostwa Świata 2022

Po rozczarowującym czwartym i ostatnim miejscu w fazie grupowej mundialu w Rosji, za Kolumbią, Japonią i Senegalem, Polska będzie starała się poprawić w tej edycji w Katarze. Na basenie, w którym musi walczyć z Meksykiem, aby utrzymać kwalifikacje, nie ma mowy o odzyskaniu sił po rozczarowaniu z 2018 roku. 90 min I @Footpolak Daję ci 11 umiejętności białego orła na następny świat.

Polska v Szwecja: play-off rundy pucharowej – eliminacje Mistrzostw Świata FIFA 2022

Wojciech Szczęsny / Adam Nurkiewicz/GettyImages

Jednym z organizatorów selekcji jest Wojciech Szczysny, który niedawno wrócił po kontuzji. Powołany od 2009 roku, od 2017 roku jest niekwestionowanym posiadaczem pod płaszczem Orła Białego.

Od lat uważany jest za jednego z najlepszych bramkarzy na świecie, ale jego ostatnie kontuzje i kompleks w zeszłym sezonie mogą budzić w nim wątpliwości.

Arkadiusz Reca

Arkadiusz Reca / PressFocus/MB Media/GettyImages

Zawodnik z La Spezii weźmie udział w swoim pierwszym Pucharze Świata tej zimy po piętnastu występach w reprezentacji Polski.

Szybko wykorzystuje również swój rozmiar (1m87 i 75kg) i swoją moc do odpierania ataków w walce naziemnej lub powietrznej. Jeśli dobrze się broni, nie zawaha się wysunąć się do przodu.

Kliknij tutaj

Kamil Klick / PressFocus / MP Media / Getty Images

Jest jednym z byłych graczy tego zespołu. W wieku 34 lat Kamil Glik wystartuje w swoim ostatnim Pucharze Świata w Katarze po ponad dwunastu latach spędzonych pod płaszczem swojego kraju.

Doświadczony obrońca, brak szybkości nadrabia dobrym wyczekiwaniem. Ma świetną grę tytułową i często wygrywa w powietrzu.

Jan Bednarek

John Bednarek/Agencja PSR/Getty Images

Był też Kolosem. Wysoki i mocny (1m92), drugi członek tego kila również ma dobry kopniak piłki i często wygląda na czyste podnoszenie.

Negatywnym punktem dla Jana Bednarka jest to, że od 27 sierpnia nie zagrał ani minuty w barwach Aston Villi.

Matowa gotówka

Matty Cash/PressFocus/MB Media/GettyImages

Minął niecały rok odkąd Matty Cash zdecydował się zagrać w Polsce. Urodzony w Anglii, ale z matki Polki, Czesław Michniewicz był jednym z ostatnich zaproszonych starterów.

READ  W Polsce armia francuska przeszkoliła już 1600 ukraińskich żołnierzy

Posiadając szybką i doskonałą grę kopnięć, gracz złoczyńców stale mnoży ruchy swojej drużyny, aby sprowadzić niebezpieczeństwo na obszar przeciwnika.

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński / Agencja BSR / Getty Images

Jest jednym z technicznych i atakujących liderów tej jedenastki. Niekwestionowany reprezentant Neapolu Piotr Zieliński jest także punktem startowym dla Polski.

Dzięki ponadprzeciętnej technice pomocnik może być ustawiony w centrum gry i po obu stronach. Robi różnicę dzięki swojej jakości dryblingu i podań.

Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak / Firma BSR/GettyImages

Podobnie jak Klick, będzie cieszył się swoim ostatnim Pucharem Świata. Defensywny pomocnik nie liczy prób i prezentuje imponujący występ w pomocy.

Wieloletni niekwestionowany właściciel Orłów Białych, Grzegorz Krychowiak, wciąż rywalizuje o swoją pozycję z Christianem Bielikiem.

Mateusz Klich

Mateusz Klich / PressFocus/MB Media/GettyImages

Była szatnia tej selekcji, Mateusz Klich. W przeciwieństwie do swojego przyjaciela w środku, gracz Leeds jest bardziej skoncentrowany na ataku.

Jeśli nie musi być bardzo elegancki w piłce, nie musi być potężnym i szybkim graczem, który może sprowadzić niebezpieczeństwo banału.

Przemysław Frankowski

Przemysław Frankowski / Quality Sports Images / GettyImages

Najnowsze odkrycie Mistrzostw Francji, Przemysław Frankowski został powołany przez Czesława Michniewicza od 2018 roku.

Ustawia tłok normalnie prosto Obiektyw RCPolak posuwa się do skrajności w selekcji, w której może się bardziej wyeksponować, jednocześnie mniej przejmując się defensywnym wycofaniem.

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik / PressFocus/MB Media/GettyImages

Napastnik przeszedłOlimpijska Marsylia (30 bramek w 53 meczach) stara się odnaleźć swoje miejsce w narodowych barwach z 16 rekordami w 63 występach.

Wysoki ze świetną grą tytułową, Arkadiusz Milik Przeważnie finiszer i gracz na powierzchni.

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski/Agencja PSR/Getty Images

Jest gwiazdą tego zespołu. Robert Lewandowski W fantastycznej formie od początku sezonu z jedenastoma bramkami w ośmiu meczach. Rekordzista pod względem liczby występów z Polską (76 ze 132 występów) ma nadzieję, że w turnieju wyprowadzi swój kraj jak najdalej.

READ  Tour of Poland - Karabus, Temarae, Cavendish... Już w sobotę!

Świetny finiszer i świetna piłka na nogach, napastnik FC Barcelona Jeden z najlepszych na swoim stanowisku.