Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Holandia jest na czele grupy 4 z wygraną w Polsce

Dzięki nowemu zwycięstwu nad Polską (2:0) w Warszawie w ten czwartkowy wieczór, Holandia jest niemal bezbłędna w grupie 4 Ligi A tej Ligi Narodów. Utrzymują pierwsze miejsce i trzy punkty przewagi nad Belgią przed niedzielnym finałem pomiędzy dwoma sąsiadami w Amsterdamie (20:45, La Chaine l’Goupeville).

Wczesne otwarcie było wynikiem świetnej kombinacji ruchów, jednoprzyciskowego podania Memphis Depay w pole karne do Denzela Dumfriesa, który dośrodkował bramkę w kierunku Cody’ego Kakpo (14.). Dominujące Oranje minęły, a na początku drugiej połowy Arkadiusz Milik nie przejął się, gdy w samotnym pojedynku wdarł się do bramkarza Ajaksu Amsterdam Remko Pasveera na 5,5 metra (53.). … 38 lat!

Holandia nie wzdrygnęła się

A kiedy zdecydowali się na przyspieszenie, poszło to zbyt szybko dla Białych Orłów, czego punktem kulminacyjnym było dośrodkowanie między Stevenem Bergwijnem i Vincentem Johnsonem (60. miejsce). Wtedy to Kakpo wystrzelił podkręconym strzałem Wojciecha Szczęsnego (80.).

Tak więc dla Holendrów, oprócz Deana Koopmeinersa, który został znokautowany przez Karola Linettiego (6. miejsce), nawet Depay, Janssen został zastąpiony po ostrzeżeniu ciała (52.). Ale będą faworytami do ukończenia szczytu swojej grupy. Polska spróbuje utrzymać miejsce w grupie A w niedzielę w Cardiff (20:45) z trzypunktową przewagą nad walijską drużyną, która została pokonana w Belgii (1-2).

READ  Dziesiątki tysięcy ludzi wychodzą na ulice po śmierci kobiety w ciąży