Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Moskwa wzywa ambasadorów USA, Wielkiej Brytanii i Kanady za „ingerencję”

Moskwa wzywa ambasadorów USA, Wielkiej Brytanii i Kanady za „ingerencję”

Znajdź tutaj wszystkie nasze transmisje na żywo #UKRAINA

18:22 : „Udało nam się stworzyć mechanizmy, które sprawią, że w Polsce nie pozostanie ani tona pszenicy, a towar przejedzie przez Polskę”Od przyszłej soboty – powiedział Robert Tellos po spotkaniu z ukraińskimi urzędnikami. Aby zrozumieć, o co chodzi w tej decyzji, wyjaśniamy w tym artykule, dlaczego niektóre kraje europejskie zdecydowały się zakazać importu ukraińskiego zboża.

18:24 Polski minister rolnictwa poinformował, że Polska i Ukraina zawarły porozumienie o wznowieniu tranzytu ukraińskiego zboża, który został zawieszony w sobotę.

18:03 : Moskwa ostrzega ambasadora USA Lynn Tracy przed wszystkim „działalność wywrotowa” W Rosji. Wcześniej tego dnia Kreml wezwał ją oraz jej brytyjskich i kanadyjskich odpowiedników do oskarżeń„dezorientacja” w sprawach rosyjskich.

15:05 : Dokładny powód wycofania nie został natychmiast określony. Ale dzień wcześniej rosyjska dyplomacja potępiła krytykę tych dyplomatów po skazaniu Władimira Kara-Murzy na 25 lat więzienia za „zdradę stanu”.

15:10 : Moskwa podnosi ton wobec ambasadorów. Kreml wezwał ambasadorów USA, Wielkiej Brytanii i Kanady, oskarżając ich o to„dezorientacja” w sprawach rosyjskich.

15:05 : Podczas gdy Władimir Putin podróżował po okupowanych regionach kraju, Wołodymyr Zełenski przebywał w Awdijiwce, jednym z najgorętszych miejsc na froncie wschodnim Ukrainy. „Jestem zaszczycony, że mogę tu dzisiaj być, aby podziękować za waszą służbę i obronę naszej ziemi”.— powiedział prezydent Ukrainy

14:33 kisa: Porozmawiajmy tym razem o imporcie. Polska, Węgry i Słowacja ogłosiły zawieszenie handlu zbożem z Ukrainą. Ale dlaczego podjąłeś taką decyzję? Wszystko wyjaśnimy Ci w tym artykule.

14:31 : wkrótce więcej wódki absolutnej w Rosji? Marka francuskiej grupy Pernod Ricard ogłosiła, że ​​wstrzymuje eksport do Rosji. Jej potajemne wyzdrowienie wywołało ruch bojkotu i krytykę ze strony premiera Szwecji.

14:28 : jeszcze Iwan Gerszkowicz „walczący”Pomimo dalszego przetrzymywania w Rosji. „Uprawia sport i rozumie, że ludzie go wspierają”Jeden z jego prawników powiedział agencji AFP.

READ  Mercato: PSG zwraca uwagę na plik Pogby (LP)

13:30. : Po aresztowaniu Iwan Gerszkowicz został 30 marca umieszczony w areszcie tymczasowym i miał tam pozostać co najmniej do 29 maja. Dziennikarz, który oddalił stawiane mu zarzuty „szpiegostwa”, odwołał się od tej procedury. Dlatego sąd odrzucił ten wniosek.

13:40 : Amerykański dziennikarz Iwan Gerszkowicz pozostaje w areszcie w Rosji.

12:21 : Właśnie oglądałem (krótko) zatrzymanego amerykańskiego dziennikarza Ivana Gershkovitcha. Został przewieziony do moskiewskiego sądu na rozprawę apelacyjną. https://t.co/KK7diZYEZp

12:18 : Amerykański dziennikarz Ivan Gershkovich pojawił się uśmiechnięty i zdeterminowany w moskiewskim sądzie, według Agence France-Presse. Sąd musi dziś zdecydować, czy zatrzymać go w areszcie śledczym pod zarzutem szpiegostwa..

(Natalia Kolesnikowa/AFP)

11:56 : Ukraina oskarżyła Władimira Putina odwiedzić jego miejsce „zbrodnie”Po tym, jak Kreml ogłosił niespodziewaną wizytę prezydenta Rosji w okupowanych regionach Ukrainy. Ta podróż „Prywatna wycieczka” dla sprawcy masowych mordów na okupowanych i zdewastowanych ziemiach, aby cieszyć się tymi zbrodniami Ukraiński doradca prezydenta powiedział, że dopuściły się siły rosyjskie.

08:52 : Stany Zjednoczone nadal twierdzą „natychmiastowe wypuszczenie” Amerykański dziennikarz Wall Street Journal Ivan Gershkovitch, który jest przetrzymywany w Rosji „niesprawiedliwy”— mówi sekretarz stanu USA Anthony Blinken. Po raz pierwszy ambasador USA w Moskwie Lynn Tracy mogła odwiedzić zatrzymanego od ponad dwóch tygodni dziennikarza, oskarżonego przez rosyjskie władze o szpiegostwo.

08:37 : Prezydent Rosji Władimir Putin udał się do regionu Chersoniu na południu Ukrainy, aby spotkać się z wojskiem rozmieszczonym tam w ramach rosyjskiej ofensywy rozpoczętej ponad rok temu, poinformował Kreml w komunikacie prasowym, nie podając daty tej podróży.

07:38 Żołnierz podczas pobytu w areszcie schudł 40 kg z powodu braku odpowiedniego pożywienia i doznał złamania żebra. Artem Dyblinko prowokuje nieustanną przemoc wobec jeńców wojennych i psychiczne tortury. Domaga się, by Rosja wreszcie otworzyła drzwi swoich aresztów dla Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża i przyspieszyła wymianę więźniów.

READ  Miasto Nicea osiągnęło porozumienie z Florentem Gisolvim, dyrektorem sportowym Lens

07:35 W ubiegłą niedzielę Kijów poinformował, że około 130 ukraińskich żołnierzy mogło wrócić do kraju w ramach wymiany jeńców. W Mikołajowie franceinfo przeprowadziło wywiad z byłym więźniem, który został zwolniony we wrześniu. Artiom Dyblinko, weteran wojny w Mariupolu, opowiada o czterech miesiącach spędzonych za kratami w nieludzkich warunkach.


(Matthew Drogo/Telewizja Francja)

06:42 Wczoraj prezydent Brazylii Lula przyjął rosyjskiego ministra spraw zagranicznych w celu promowania międzynarodowej mediacji w sprawie wojny na Ukrainie. Stany Zjednoczone oskarżyły o to Brazylię „Echo rosyjskiej i chińskiej propagandy” nad konfliktem. Siergiej Ławrow twierdził, że Moskwa chce „Konflikt zakończy się tak szybko, jak to możliwe”.ale polecam rozwiązanie „stały, a nie natychmiastowy”.

07:52 Wreszcie na froncie wojny na Ukrainie ministrowie spraw zagranicznych G7 obiecali, że kraje udzielające pomocy Rosji w jej wojnie zapłacą za nią. „bardzo drogi”W oświadczeniu wydanym po spotkaniu w Japonii. Dyplomaci też „gorszący” Moskwa ogłosiła zamiar wysłania broni jądrowej na Białoruś.