Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Morgan Yurat: „Nic nigdy nie wygrało”

Podczas swojego pierwszego wyścigu CCI4*L, który odbył się w ten weekend w Lignières-en-Berry, Morgane Euriat zrobiła spore wrażenie, wygrywając z Sébastienem Cavaillonem i Thomasem Carlile. Po raz kolejny w ten weekend rywalizuję z tym zawodnikiem w poszukiwaniu najlepszych terminów.

Morgane Euriat, będąca szczytem swojej 22-latki, w ten weekend w Berry, w swoim pierwszym CCI4*L, zaliczyła oszałamiające wejście do głównych lig. Trzecia po ujeżdżeniu i przełajach, dzięki wspaniałej maxi, dżokejowi i partnerowi Baccarat de Argonne, znak klaczy angloarabskiej Na równie pięknym torze przeszkód zostaje ukarany karą 1,20 punktu w czasie, co zwiększa linię dolną o 36,10 punktu. Za nią Sebastien Cavaillon i jego utalentowana drużyna Paris Boston Z utrzymali wynik zdobyty po ujeżdżeniu po doskonałym dośrodkowaniu i skokach przez przeszkody (36,5 punktu). Thomas Carlyle, lider po dośrodkowaniu z 28,8 punktu, popełnił dwa błędy w skokach przez przeszkody z Zanzibarem, Villa Rose Z i zajął trzecie miejsce z 36,80 punktami. Niedaleko od czołówki, Luc Chateau i Kokorico de Libat, drugie miejsce po krzyżu, ukończone na 4 miejscuNS Miejsce po 4 punktach w skokach przez przeszkody.

Konkurs, który po raz kolejny udowadnia, że ​​absolutnie nic nie zostało wygrane! Zdecydowanie duże zwycięstwo dla Morgan Yurat, która od dzieciństwa pływa w koniach. Wystartowała w klubowych zawodach w 2007 roku, zdobyła passę ujeżdżenia i startowała w Mistrzostwach Europy Pony w Polsce w 2011 roku z Italic des Landes, jednocześnie jeżdżąc w skokach przez przeszkody i full-on. Ale jej pasja pozostaje i w tej dyscyplinie weźmie udział w 2019 roku w Mistrzostwach Europy Młodych Jeźdźców w Maarsbergen (NED) z Baccarat d’Argonne. Stawką tego roku jest srebrny medal drużyny i szóste miejsce w indywidualnym.

Jak się czujesz po tym zwycięstwie w swoim pierwszym CCI4*L?

Jestem zaskoczona i bardzo szczęśliwa, bo to było trochę nieoczekiwane. To mój pierwszy na tym poziomie, wyszedłem tam, aby zdobyć doświadczenie i dać z siebie wszystko. Chciałem spróbować i przeprowadzić ciche oswajanie, a potem nie spodziewałem się, że cofnę się w czasie na krzyżu. Oczywiście chciałem dać z siebie wszystko, aby być bezbłędnym, ale i tak była to miła niespodzianka.

READ  Van Assche zdobywa tytuł juniora

jak spędziłeś weekend?

W ujeżdżeniu klacz była bardzo spokojna, spokojniejsza niż zwykle. Z drugiej strony mogłem trochę się zmagać, aby móc zamówić więcej rzeczy, aby zdobyć więcej punktów. Na krzyżu jak zawsze było super, długo lub krótko nie widać różnicy. A na nasypie było spokojnie i zimno mimo krzyża poprzedniego dnia. Dała z siebie wszystko i była to czysta runda w jaskrawych kolorach.

Opowiedz nam o klaczy Baccarat de Argon?

Dostałam ją pod koniec 2017 roku. Jest klaczą, która cały czas daje z siebie wszystko, daje z siebie wszystko, jest fighterem i zawsze robi wszystko, aby walczyć. Mimo to czasami może być trochę zdenerwowana i trochę zdenerwowana. Celem z nią jest zdobycie 5*, albo w przyszłym roku, albo rok później. Mam też nadzieję na selekcje do reprezentacji Francji, zobaczymy!

W swojej karierze ćwiczyłeś także ujeżdżenie na zawodach kucyków i skoków przez przeszkody. Dlaczego wybrać garnitur?

Uczestniczyłem w Mistrzostwach Europy w ujeżdżeniu kucyków i chciałem w pełni udoskonalić ujeżdżenie. Innym razem nie mam już wielu koni wyścigowych, więc trochę skakałem przez przeszkody, ale kocham akcję. Faktem jest, że impreza trwa trzy rundy i absolutnie nic nie zostało wygrane, a widzieliśmy to ponownie w ten weekend. Jest też klimat, przyjazna strona i wszyscy się znają.

Jak pracujesz na co dzień?

Mam stajnię niedaleko Nancy. W skokach współpracuję z Philippem Bouletem, który również pomaga mi na krzyżu, przyjeżdża dwa razy w tygodniu, żebym pracował ze wszystkimi moimi końmi i staram się jechać do niego dwa razy w tygodniu. W ujeżdżeniu pracuję z Jean-Pierre Blanco, który przychodzi co dwa miesiące i towarzyszy mi w zawodach.

Morgane Euriat i Baccarat d’Argonne, bez wątpienia para do naśladowania w dużej, wysoko postawionej rodzinie!