Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mój patriota zostanie uhonorowany 27 kwietnia na Invalides

W wywiadzie dla Franceinfo, czwartek, 14 kwietnia, Elysee potwierdził, że narodowy hołd dla aktora Michela Bouquet, który zmarł w środę w wieku 96 lat, odbędzie się 27 kwietnia. Informacje z TF1 / LCI. Ten hołd odbędzie się w Invalides w Paryżu i będzie mu przewodniczył Emmanuel Macron, bez względu na wynik drugiej tury wyborów prezydenckich. Zwycięzca zostanie zainstalowany już po tej dacie.

Pomnik francuskiego teatru Michel Bouquet znany jest z interpretacji sztuki nie mniej niż 800 razy. Król umiera przez Eugene’a Ionesco. W kinie grał zwłaszcza w filmach Claude Chabrol i François Truffaut, dwóch postaci Nowej Fali. on jest Zmarł w środę późnym rankiem w paryskim szpitalu.

>> Śmierć Michela Bouqueta: aktor w pięciu głównych rolach w kinie

Głowa państwa pochwaliła go już na Twitterze w środę. „Przez siedem dekad Michel Bouquet wnosił teatr i kino na najwyższy poziom blasku i prawdy, ukazując człowieka we wszystkich jego sprzecznościach, z siłą, która spaliła tablice i wysadziła ekran”.Zachowywał się w ten sposób, wierząc w to„Opuściliśmy świętą bestię”.

Michel Bouquet zaczynał w wieku 17 lat na tablicy, ale został odkryty znacznie później, około czterdziestki, w kinie. Zagrał w około 60 sztukach i nadal jest interpretatorem wielu ról Moliera: Tartouf lub podszywający się lekarz wbrew sobie Dom Joan skąpiec wyimaginowany pacjent… Z teatrem pożegnał się zaledwie trzy lata temu. Na jego liście trzy Moliere, w tym Moliere uhonorował w swojej karierze dwa Cezary i Kryształowy Glob dla najlepszego aktora.