Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Narbonne: wspólnik tria w trybie pilnym w drodze do Polski

Kataloński, z Perpignan, Narbonnese, Malvina Chassani, Heraultis z Marsylii. Winiarz, projektant ślubów, ceramik… postanowili zawiesić swoją działalność zawodową, aby zorganizować wyjazd do Polski. Wyjechali w czwartek rano.

„Nigdy nie włączyłem telewizji, albo prawie. Ale kilka dni temu natknąłem się na wywiad z Matthew Kasowitzem, który przedstawił inicjatywę, którą wspiera ze współczesnym artystą JR: Solidarity Caravans. Powiedziałem sobie: Przecież mogę uwolnię się na kilka dni. Wśród nich dołączyłem do sieci”mówi Malwina Chassani.

Poprzez sieci społecznościowe powstał mały zespół. Połączył ją Christophe Darmes, winiarz z P.-O i działacz stowarzyszeniowy na rzecz sierot, a następnie ceramik z Marsylii. Każda ze swojej strony zorganizowała zbiór darowizn na rzecz ofiar wojny na Ukrainie (żywność niepsująca się, artykuły higieniczne, zabawki, a zwłaszcza podstawowe artykuły spożywcze i akcesoria dla małych dzieci, nie mówiąc już o lekach i drobnym sprzęcie medycznym).
W czwartkowy poranek start był z parkingu Espace de Liberté. Ciężarówka Malwiny Chassagne musiała następnie ukończyć kolejny etap w Hérault, gdzie do konwoju miał dołączyć trzeci członek zespołu. kierunek Medica, w polskich Karpatach Dolnych, gdzie klimat sanitarno-społeczny i meteorologiczny jest znacznie mniej adekwatny niż tutaj. „Jesteśmy w kontakcie z wolontariuszami, którzy już odbyli podróż. Już wiemy, że będzie to trudne, zarówno moralnie, jak i fizycznie”mówi Malwina.
Mają wrócić w następną środę. I nie omieszkasz zgłosić wyjazdu, zwłaszcza występu Kristoffa, który nie zapomniał zabrać ze sobą kostiumu Supermana i balonów, „Dać dzieciom nadzieję i zabawiać je, jeśli to możliwe”.

READ  Prognoza 2022-2030: Analiza wzrostu udziału inteligentnych tkanin i interaktywnych tekstyliów w rynku - Trendy rynkowe