Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Synchronicznym: Andrea Dassart reprezentuje Polskę

Francusko-Polski Andrea Dassard, członek Polskiej Kadry Narodowej w Łyżwiarstwie Synchronicznym, będzie reprezentował Polskę ze swoją drużyną na Mistrzostwach Świata w Łyżwiarstwie Synchronicznym 2022, które odbędą się 7-9 kwietnia w Hamilton, Ontario, Kanada. Idź Starszy Lodowy Ogień!

Na górze lodowej rywalizują 23 drużyny z 19 krajów

23 drużyny łyżwiarstwa synchronicznego z 19 krajów będą rywalizować o tytuł Mistrza Świata w dniach 7-9 kwietnia. Było to bardziej wydarzenie niż oczekiwano, ponieważ były to pierwsze Mistrzostwa Świata od wybuchu epidemii Covit-19, która położyła kres wszelkiej rywalizacji.

Impreza odbędzie się na lodowisku FirstOntario Center w Ontario. Po raz pierwszy drużyna Ice Fire Senior, której członkiem jest gdańska Andréa Tassard, pojechała tak daleko na mecz.

O czym są te mistrzostwa?

Impreza obejmuje realizację 2 projektów (łyżwiarstwo figurowe, taniec na lodzie) oraz innych dyscyplin łyżwiarskich.

Krótki program odbędzie się w piątek 8 kwietnia, co pozwoli Ci zająć pierwsze miejsce w rankingu.

Najdłuższy pokaz odbędzie się w sobotę 9 kwietnia. Trwa kilka minut i obejmuje twarde elementy, takie jak windy. Podział na 4-osobowe grupy i noszenie łyżwiarza jest jednym z najtrudniejszych.

Andrea Dassault po lewej na zdjęciu:

Trzymanie noży nad głową nie jest łatwe dla innych graczy ! Andrea Dassard, która wykonała tę bardzo subtelną figurę, wyjaśnia.

Andrea Dassault

Będziemy zespołem 23 osób podróżujących z Polski do Kanady: 19 łyżwiarzy, 2 trenerów, 1 psycholog, 1 fizjoterapeuta. Oznacza to, że jazda na łyżwach synchronicznych to 16-latka jeżdżąca po śniegu. Niewiele nie mniej. W naszym zespole mamy 3 rezerwowych. „Mówi Andrea.

Zespół Lodowy Ogień Sr. : Młody zespół doświadczonych i uznanych łyżwiarzy

Ice Fire Sr. to zespół założony w Gdańsku na sezon 2021/2022. Mimo bardzo młodej obecności, jej członkowie to bardzo doświadczeni skaterzy.

READ  Wypróbuj gry online, bez ryzyka utraty pieniędzy

Drużyna znakomicie weszła na arenę międzynarodową, znakomicie zwyciężając w pierwszym sezonie, zajmując 1. miejsce w Mistrzostwach Polski w Łyżwiarstwie Synchronicznym w 2022 r. i 5. miejsce w 6. Pucharze. Mocno z International ISU Challenger Series 2022, z najlepszymi zespołami na świecie.

Zachęć łyżwiarzy do śledzenia wyników zespołu za pośrednictwem konta Ice Fire Senior na Instagramie