Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrzostwa Świata 2023: Belgia zaczyna się eliminować ze splitem w Polsce (1-1)

W Gdańsku na pierwszy mecz eliminacji do Mistrzostw Świata Belgia udała się na poszukiwania dywizji w Polsce (1-1).

W niemal oczekiwanym składzie Red Flames rozpoczęli mecz z Polakami, potwierdzając swoje zaangażowanie w walkę. Również w dwóch przypadkach, na szczęście bez efektu, biegacze zapłacili cenę.

Na początku meczu równie groźni byli Belgowie. Po odzyskaniu bramki z rzutu karnego De Gaulle’a Van Havermet odpowiedział lekko bezsilnym strzałem.

Jednak w konsekwentnym pierwszym okresie to Polacy, poprzez najsilniejszego napastnika / kapitana Bazora, wyszli na prowadzenie ruchem bekhendowym i powracającą piłką na przednią oś Odorów.

Polska, u siebie i przed miłym tłumem, była zmuszona do wejścia do drugiej tercji, ale wygrała bez żadnych problemów. Przełamanie środka wymagało podjazdów Eurlings i Vanmechelen, aby taktycznie przywrócić Peelzmans i de Gaulle’a, pomagając zobaczyć Belgów z większą presją na grę z linii bocznej i z ziemi.

W końcu, dzięki długiej centralnej pozycji zdobytej przez Cayman, polski bramkarz trafił, a Flames zdobyli punkt.

Na końcowym skrzyżowaniu zrównoważonych liczb, wrażenie czerwonych płomieni może się podwoić. Podczas gdy Willard, de Cajeni (trzy razy), Van Havermade i Van Mechelen mieli realne szanse, między satysfakcją ze znalezienia punktu dla Caymana a rozczarowaniem, że dwa punkty spadły. Ale przede wszystkim dzięki podwójnej zmianie na początku drugiego sezonu gra Red Flames była bardzo efektowna, płynna i ostra. „To naprawdę duża część tej gry. Wymyślili coś, co pozwala nam uzyskać więcej możliwości”., Analiza Ives Serneels. „Ale chociaż pierwsze 5-6 minut były dobre, nie rozumiałem dlaczego, podejrzenia były początkowo trochę rozwiązane i musieliśmy przyznać, że wynik był prawidłowy”.

Dobry punkt pod względem rywalizacji, ale jeśli naprawdę chcesz zająć 1. miejsce w grupie F, te dwa stracone punkty mogą mieć znaczenie.

Technika

  • Polon: Szymańska; Dutek, Achinska, Messajas, Madisik, Krzivinska (81e Kozak), Krabovska, Vyankovska, Javistovska (81e Masiska), Badilla Pitas (64e Kamsik), Bazor.
  • Belgia: Odbiorcy; Filtgenes, Tyson (57. Urling), Tysiak, Telus (76. Transakcje), Peacemans, VanHovermeat, Minnord (57. Vanmechelon), Woollard, Cayman, de Gajini
  • Sędzia: I. Demetrescu.
  • Ostrzeżenia: Peacemans, Tyson, Tysiak, Vyankoska
  • Bramki: 40. Bajor (1-0), 79. Kajman (1-1)
READ  Słowacja Homsika nagina Polskę Lewandowskiego