Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrzostwa Świata 2022: kwalifikacje i play-offy, pełny punkt

Rozdano już 13 biletów na nadchodzące Mistrzostwa Świata. Oceniamy.

Region Europy bezpośrednio nadał nazwę dziesięciu kwalifikującym się krajom, podczas gdy w Ameryce Południowej dwaj giganci, Brazylia i Argentyna, pojadą również do Kataru w 2022 roku. Kraj gospodarz będzie oczywiście obecny podczas swojego udziału w świecie, który będzie miał miejsce od 21 listopada do 18 grudnia.

10 wykwalifikowanych w Europie, w tym we Francji

Stary Kontynent zabrał już prawie wszystkich uczestników na kolejne mistrzostwa świata, a 10 z 13 krajów, które będzie reprezentować, zostało już przekazanych. Ich pierwszymi grupami będą: Niemcy, Dania, Francja, Belgia, Szwajcaria, Anglia, Holandia, Hiszpania, Chorwacja i Serbia w Katarze.

Ostatnie trzy bilety zostaną rozdane po prawdziwym torze przeszkód. Dziesięć krajów, które zajęły drugie miejsce w swojej grupie: Włochy, Portugalia, Szwecja, Ukraina, Walia, Szkocja, Turcja, Rosja, Polska i Macedonia Północna to play-off. Dołącza do tych dwóch zwycięzców grup Ligi Narodów: Austrii i Czech w mini turnieju. Mówiąc prościej, te 12 narodów musiałoby wygrać dwa mecze pucharowe, aby zdobyć bilet do Kataru.

Afryka zna swoje tamy

W przeciwieństwie do Europy żaden kraj w Afryce nie zakwalifikował się bezpośrednio po kwalifikacjach. W ten sposób pierwsza dziesiątka z każdej grupy dostała miejsce do skoku. Algieria, Tunezja, Nigeria, Kamerun, Mali, Egipt, Ghana, Senegal, Maroko i Demokratyczna Republika Konga wezmą udział w tych przeszkodach, aby zdobyć jeden z pięciu rozdanych biletów. Zwróć uwagę na nieobecność Wybrzeża Kości Słoniowej, które w swojej grupie zajęło drugie miejsce za Kamerunem i nie będzie uczestniczyć w następnym świecie.

Dreszcz emocji za Brazylią i Argentyną

Dwaj giganci z Ameryki Południowej zakwalifikowali się już do Mistrzostw Świata 2022. Ale nic nie zostało zrobione za pozostałymi dwoma biletami. Ekwador (trzeci, 23 punkty) ma już przyczółek w Katarze. Sześć drużyn zmierzy się tylko w czterech punktach, o czwarte miejsce bezpośrednio w kwalifikacjach i piąte miejsce, które jest równoznaczne z meczami play-off. Do najbardziej znanych należą: Kolumbia (4., 17 punktów), Peru (5, 17 punktów), Chile (6, 16 punktów) i Urugwaj (7, 16 punktów).

Do tej pory bilety do Kataru nie były dystrybuowane w innych regionach

W Ameryce Północnej, gdzie pierwsza trójka w rundzie finałowej zakwalifikuje się bezpośrednio do nadchodzących Mistrzostw Świata, Kanada dominuje w debacie przed Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem. W Azji kraj gospodarza Katar już się zakwalifikował, w przeciwnym razie w kwalifikacjach Korea Południowa i Iran muszą wyrwać swoje bezpośrednie kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Katarze w grupie A. Australia zajmie pierwsze i drugie miejsce oraz zakwalifikuje się do kolejnego Pucharu Świata.

READ  Od wiosłowania po tor wyścigowy: Marion Collard, konkurencja jest we krwi