OL – OM: Lyon – Marsylia wstrzymane po dwóch godzinach dyskusji

Tak więc podjęcie decyzji zajęło dwie godziny, która powinna zająć tylko kilka minut. Dwie godziny tajemnicy, dwie godziny sprzecznych decyzji, dwie godziny przebrania, dwie godziny gry na nerwach 55 000 widzów. Gdy po czterech minutach gry napełniona wodą butelka uderzyła Dimitri Payeta w głowę i leżał z wyciągniętymi ramionami na skraju trawy na stadionie Groupama, szok OL-OM nie wydawał się trwać dłużej.

Jednak godzinę i 15 minut po zakończeniu meczu spiker ogłosił swoje wznowienie, dzięki czemu zawodnicy OL rozpoczęli nową rozgrzewkę bez Marsylii, która podobnie jak w Nicei nie chciała wracać na murawę. „W tych okolicznościach liga żałowała, że ​​gubernator regionu wznowił mecz Olympique Lyon-Olympique Marsylia, tak jak to miało miejsce w przypadku FC Saint-Etienne-Angers SCO.„”, ogłosił kilka minut później, a gdy gracze OL kontynuowali rozgrzewkę, LFP w oświadczeniu dodał więcej zamieszania do zamieszania.

Liga 1

Dlaczego przerwa trwała dwie godziny? Dwie kopie zderzają się

4 godziny temu

Rudy Bouquet: „Podjąłem decyzję”

Koniec spotkania wydawał się więc nieunikniony: „Wbrew zapowiedziom sędzia postanowił nie powtarzać meczu, uznając, że bezpieczeństwo zawodników nie jest gwarantowane.„” spiker wycofał się 45 minut później (dwie godziny po ataku Payette) na stadionie Fazaa za tak długie oczekiwanie.

3’58” po rozpoczęciu szoku OL-OM: Payet otrzymuje butelkę na głowę i upada

więc co się stało? Rudy Bouquet, sędzia spotkania, przyszedł wyjaśnić się przed mikrofonem Prime Video: „Moją sportową decyzją zawsze było nie wznawianie meczuZ oczywistych względów sportowych„Właściwie, jak wyobrażasz sobie Payet z powrotem na boisku? Albo jak wyobrażasz sobie OM grającą tak ważny szok bez swojego najlepszego gracza?”podjąłem decyzję– nalegał mężczyzna w czarnej szacie. Gracz jest fizycznie dotknięty i musimy chronić aktorów.„Dlaczego sformalizowanie jego decyzji zajęło dwie godziny?”Trzeba było wziąć pod uwagę inne względyUbrany na czarno mężczyzna kontynuował, utrzymując zaciemnienie.

READ  Paris Saint-Germain: ogłosić odejście Galtiera na żywo!

Już pod koniec sierpnia mecz Nicei z OM został przerwany po rzuceniu butelką w tego samego Dimitri Payeta. Nice FC został ukarany remisem dwóch punktów (w tym jeden zawieszony), a mecz został powtórzony 27 października w Troyes (1-1). „W związku z tymi nowymi, niezwykle poważnymi faktami, Komisja Dyscyplinarna zbierze się w trybie pilnym od jutra.”, zapowiedział już po niekończącym się wieczorze Professional Football League.