Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mistrzostwa Świata 2022 – Ekwador: drużyna, harmonogram i cele

Kontynuacja i zakończenie naszej prezentacji południowoamerykańskich drużyn, które tej zimy wezmą udział w Pucharze Świata w Katarze z Ekwadorem, czwartym udziałem w jego historii. La Tri miało dość agresywną kampanię kwalifikacyjną, pozostawiając w tyle drużyny takie jak Kolumbia i Chile.

Ale wybór Gustavo Alfaro był przerażający. Następnie spokojnie w czołowej czwórce Ekwadorczycy nie znaleźli nic lepszego niż ukończenie kampanii kwalifikacyjnej cztery mecze bez zwycięstwa, przez co długo byli zagrożeni ze strony Peru i Cafeteros Jamesa Rodrigueza. Wreszcie ostatnie remis z Argentyną w Guayaquil wystarczy, by zachwycić finalistów ostatniego Copa America.

Jak zwykle Ekwador był w szczytowej formie, u siebie, wygrywając swoje miejsce w Pucharze Świata 2022. Z 19 punktami u siebie na 26, nikt nie był w stanie wejść i wygrać „małej Szwajcarii Ameryki Łacińskiej”. Tylko Brazylia, Argentyna, Peru i Chile zdobyły punkt. Jest to więc solidna kampania, której ucieleśnieniem jest ta zasłużona kwalifikacja.

Harmonogram Mistrzostw Świata w Ekwadorze 2022

• niedziela 20 listopada: Katar – Ekwador

Piąta wieczorem na stadionie Al Bayt (Al Khor), transmitowane są TF1 i BeIn Sports

• piątek 25 listopada: Holandia – Ekwador

Od 17:00 do Międzynarodowy Stadion Khalifa (Al Rayyan)transmitowany przez BeIn Sports

• wtorek 29 listopada: Ekwador – Senegal

16:00 na Międzynarodowym Stadionie Khalifa (Al-Rayyan) transmitowanym przez beIN Sports

Na horyzoncie dla Ekwadoru jest kompleks. Po prostu dlatego, że Holandia i Senegal patrzą powyżej. I nie możemy lekceważyć Kataru, który u siebie ma nadzieję na uprawianie spoilerów. Przede wszystkim w konfrontacji z gospodarzem z meczu otwarcia, drużyna z Ameryki Południowej bez wątpienia od pierwszego dnia rozegra swoją przyszłość w tym dziwnym świecie. W przypadku słabej wydajności przyszłość będzie ciemnieć bezlitośnie. Zwycięstwo nad krajem gospodarza jest dla Trio nieuniknione. Holendrzy, którzy są solidni na wszystkich stanowiskach (De Layt, Van Dijk, De Jong i Depay) patrzą ponad to, podobnie jak Senegal, niedawni zwycięzcy Pucharu Narodów Afryki i który ma światowe referencje, takie jak Sadio Mane, Edward Mendy czy Kalidou Koulibaly. Gdyby ludzie Gustavo Alfaro dobrze negocjowali w pierwszym meczu, wszystkie marzenia byłyby spełnione. Gdyby przypadkiem Ekwador był uzależniony od Kataru, a nawet gorzej, zadanie byłoby prawie niemożliwe.

READ  Serbia zakwalifikowała Jokica, podobnie jak Grecja, nawet bez Antetokounmpo

Ekwadorscy gracze na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze

Tri nie jest pełen światowej klasy graczy i dlatego będzie zależał od swojego hartu ducha, tych, którzy potrafią oddać ciało i duszę wybranej przez siebie koszulce. Wielu gra w kraju, ale to daje pewną stabilność, a mechanika nie będzie wymagała dostosowywania w bardzo krótkim tygodniu przygotowania.

W siatce bramkarz Quito Alexandre Dominguez, który rozegrał 66 meczów w kadrze, powinien być bramkarzem nr 1. Chyba że Gustavo Alvaro woli Hernana Galendeza, który w eliminacjach rozegrał 4 ostatnie mecze. Ale słabe wyniki w tym czasie (3 remisy i 1 porażka na zakończenie kwalifikacji) wraz z 3 kartami klein Domingueza podczas ostatniego okienka międzynarodowego są nieco przekonujące (wygrane nad Nigerią i Wyspy Zielonego Przylądka, remis z Meksykiem) powinny zadziałać. Dla najbardziej doświadczonych. Pedro Ortiz, zdobywca Copa America 2021, będzie trzecim bramkarzem.

Obronnie Ekwador musi polegać na swojej młodości. Zwłaszcza w środku obrony, gdzie przyszłością jest 20-letni Piero Hincapi. Obrońca Bayer Leverkusen wszedł przez frontowe drzwi i objął stanowisko szefa Potrójnej Obrony. Od tych aspektów Felix Torres powinien zacząć. Wprowadzona zaledwie rok temu para ta zaczyna się odnajdywać i reprezentuje przyszłość wyboru. Robert Arboleda, obrońca Sao Paulo, będzie rezerwowym, jeśli na czas wyzdrowieje z kontuzji. Czwartym środkowym graczem będzie bez wątpienia Xavier Arrega, ofiara wylęgu Hincapie. Obrońca MLS Seattle rozegrał 9 meczów podczas tej kampanii, a trener na nim polega. Na skrzydłach Estupinan Brighton i Byron Castillo zrobili dziurę w konkursie. Estupinan stał się kluczowym graczem w Premier League, podczas gdy jego odpowiednik z prawej, który gra w tym kraju, w Lyonie, jest prawdziwym obrońcą, potrafiącym również asystować w osi obrotu. Obecny będzie również Angelo Preciado, który swoją kampanię kwalifikacyjną rozpoczął jako zawodnik rozpoczynający grę po prawej stronie.

READ  Algieria wstrząsnęła Burkina Faso!

Jeśli jeden z menedżerów zespołu z tyłu gra w Brighton, to tak samo dzieje się w środku pola, gdzie 20-letni Moises Caicedo, który już jest kamieniem węgielnym ekwadorskiej jedenastki, gra z Mewami. Wraz z Carlosem Gruezo z Augsburga tworzy bazę obronną do odbudowy. Podczas kwalifikacji ten duet od czasu do czasu zamieniał się w trio, z Alainem Franco, który dużo wykorzystywał, zarówno w samym sercu gry, jak i trochę więcej z jednej strony. Weteran Angel Mena i stalowy Jhegson Mendez powinni znaleźć się na tej 23-osobowej liście.

Wreszcie z przodu, Michael Estrada, najlepszy strzelec trio podczas play-offów z 6 bramkami, będzie na czele swojej drużyny. Będzie go wspierać Gonzalo Plata, który również jest bardzo widoczny podczas tego sezonu (3 gole i 2 asysty) oraz nieposkromiony Iner Valencia, najlepszy strzelec w historii swojego wyboru. Dwaj doświadczeni Ibarra, Romario, a zwłaszcza Renato, powinni być częścią 23. Co do reszty, spekulacje są w porządku. Jordi Caicedo, napastnik Monterrey Tigres, wykazał przewagę w ostatnim oknie międzynarodowym. W międzyczasie Jeremy Sarmiento rozegrał 5 meczów kwalifikacyjnych i jeśli uda mu się utrzymać niewielkie miejsce w turnieju w Brighton, również może mieć szansę. Niestety kontuzja może zmusić go do kompromisu. Również napastnik Interu Miami, Leonardo Campana, doznał kontuzji od samego początku lata. Ktokolwiek dobrze rozpoczął sezon (8 bramek w lidze), nie jest pewne, czy wróci na czas, w każdym razie, aby przywrócić odpowiedni rytm.

Potencjalna siła robocza:

opiekunowie : Hernan Galendez, Alexandre Dominguez, Pedro Ortiz

Obrońcy Piero Hincabe, Felix Torres, Robert Arboleda, Xavier Arega, Pervis Estupinan, Angelo Preciado, Byron Castillo, Diego Palacios

środowiska Moises Caicedo, Carlos Gruezo, Alain Franco, Angel Mina, Gigson Mendes, Jose Cifuentes

napastnicy : Michael Estrada, Gonzalo Plata, Iner Valencia, Romario Ibarra, Renato Ibarra, Jordi Caicedo, Jeremy Sarmiento, Leonardo Campana, Jose Joshima Rojas Lopez

READ  OM wita przyjazdy, mniej wyjazdów

Jakie są ambicje Ekwadoru?

Oczywiście skręć. W swoim czwartym udziale w ostatnim etapie Pucharu Świata Ekwador odziedziczył grupę, która niekoniecznie jest oczywista. Tri jest obecnie pokazywany poniżej Holandii i Senegalu. Więc kwalifikacje byłyby małym wyczynem. Przede wszystkim przez te trzy pierwsze posty, kiedy ta selekcja zdołała wspiąć się do etapu pucharowego. To było w 2006 roku w Niemczech. Świetny turniej dla Ekwadoru, który pokonał Polskę i Kostarykę, zanim ostatecznie spadł z wyróżnieniem na ósmym miejscu, a tym samym z Anglią na najniższym marginesie. Z drugiej strony w 2002 i 2014 roku (w grupie Francji) było bardzo niewielu Ekwadorczyków.

Misja zapowiada się skomplikowana dla jego kolegów z drużyny Enner Valencia, ale jedno jest pewne, Ekwador uda się do Kataru z nożem w zębach, aby sprowokować cały naród, który tylko o to prosi.

Mistrzostwa Świata 2022: Gdzie oglądasz mecze na żywo z Ekwadoru?

Ekwador będzie w centrum uwagi TF1 w meczu otwarcia z Katarem. Co do reszty, Tri zagra z dwóch innych spotkań w fazie grupowej na antenach BeIn Sports, które, jak wspomniano, transmitują całą rywalizację.

Źródło obrazu: CNEWS