Mistrzostwa Europy w siatkówce – trzecia porażka w czterech meczach dla Red Dragons, które zostały pokonane przez Polskę

(Belga) Belgia, 22. kraj świata, przegrała trzy sety do zera (25-18, 26-24, 25-16) z Polską (FIV-2) w czwartym i przedostatnim meczu w pierwszej grupie rozgrywek europejskich Mistrzostwa w siatkówce w poniedziałek w Tauron Arenie w Krakowie.

Zmierzając się z polską drużyną pod wodzą Vitala Heinena, Belgowie dobrze wkroczyli do meczu i deptali Polakom, którzy przez minuty nabierali sił do wygrania pierwszego seta 25-18. W drugim secie Czerwone Smoki nie tylko grały z mistrzami świata, odziedziczyły stały punkt 24-23, nie przeliczając go. Polacy opowiadali wtedy o swoim doświadczeniu zdobycia trzech kolejnych punktów i wygraniu drugiego seta (26-24). Polska zdominowała wtedy grupę C, wygrywając 25-16, odnosząc trzecią porażkę w czterech meczach z Belgią. W sobotę Czerwone Smoki przypieczętowały swoje pierwsze mistrzostwo zwycięstwem nad Grecją 3:0 (FIVB 41). Podopieczni Fernando Munoza rozpoczęli turniej od dwóch porażek z Serbią, dziewiątym i broniącym tytułu mistrzem świata (3-1) i czterdziestym państwem świata z Portugalią (3-2). W drugim meczu dnia Serbia przeszła do skali Portugalii, wygrywając 3 sety do 1 (25-15, 25-21, 22-25, 25-17). W tabeli Belgia utrzymała czwarte miejsce z 4 punktami przed swoim ostatnim meczem we wtorek o 20:30 z Ukrainą, na trzecim miejscu z 4 jednostkami. Faza grupowa Euro 2021 odbędzie się w czterech różnych krajach: Grupa A w Polsce (Kraków), Grupa B w Czechach (Ostrawa), Grupa C w Finlandii (Tampere) i Grupa D w Estonii (Tallin). Czterech najlepszych z każdej grupy awansuje do rundy 16. Grupy A i C przecinają się (1. vs 4., 2. vs 3.) w ósmej rundzie i ćwierćfinale w Gdańsku. Kurczaki B i D krzyżują się w Ostrawie. Ostatnia arena zaplanowana jest na 18 i 19 września w Katowicach. Belgia, która gra szóste z rzędu Euro, odpadła w 1/8 finału w 2019 roku, przegrywając z Ukrainą 3:2. W 2017 roku Czerwone Smoki przegrały mecz o brązowy medal z Serbią. (Belga)