Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Fakty Joan Laporta

Joan Laporta przyznał, że nie spodziewał się, że po powrocie do władzy zobaczy FC Barcelona w tak opłakanym stanie. W obliczu poważnego kryzysu finansowego Fundacji Blaugrana hiszpański przywódca został zmuszony do podjęcia drastycznych kroków w celu zatamowania krwawienia. Tak więc po obstawieniu rekrutów pozbawionych jakiegokolwiek kontraktu (m.in. Memphis Depay, Sergio Aguero, Eric Garcia), Barcelona musiała uciec z klejnotem katalońskiej korony, Lionelem Messim. To samo dla Antoine’a Griezmanna, wrócił do Atletico Madryt. Wiele wydarzeń, które sprawiły, że letni okres transferowy 2021 był niezapomniany dla fanów Blaugrany.

Co następuje po tej reklamie

gość na wystawie dla nas transmisja na Sport 3Joan Laporta skorzystał z okazji, aby się usprawiedliwić. I znowu w przypadku Messiego. „To, co stało się z Messim, zostało wyjaśnione. To obiektywne dane. Byliśmy pod presją tej historii, że„ albo podpisujesz umowę z CVC, albo w inny sposób jest to uczciwa praktyka finansowa ”. Nie mieliśmy żadnej swobody. i CVC) i byliśmy związani. Było wiele umów i LaLiga wydawała się na nie zgadzać, a potem powiedzieli, że to nie nastąpi bez umowy z CVC. Nie widzieliśmy, co by to poprawiło, więc umieściliśmy koniec tej sytuacji”.

A jeśli niektórzy sądzili, że wczesne odejście Antoine’a Griezmanna mogło zmienić sytuację, to się mylą. „Nawet bez Griezmanna, a nawet z cięciami pensji liderów, nie moglibyśmy zatrzymać Messiego. Ale ważne jest, aby obniżyć pensje, ponieważ w przyszłym sezonie możemy być ambitni”. Kolejny gorący temat, sprawa Griezmanna. Od 2019 roku Francuz nie czuje się dobrze w Katalonii. A kiedy jego powrót do Atlético został sformalizowany, mistrz świata 2018 szybko oświadczył, że „wróci do domu”.

Griezmann nie został stworzony dla Barcelony

Po raz pierwszy przywódca Barcelony publicznie przyznał, że rodowity Macon nigdy nie był kompatybilny z Barceloną. Nie był stworzony do naszego systemu, ale zawsze miał dobrą pozycję. Futbolowo nie był piłkarzem, którego potrzebowaliśmy. Mógł dać więcej. Jedynym warunkiem w jego opcji kupna było to, że musiał zagrać 50 % meczów dostępnych dla niego.”

Wreszcie, dla tych, którzy zastanawiają się, dlaczego Barcelona zdecydowała się rozstać się z Griezmannem wieczorem 31 sierpnia, aby wypożyczyć ponurego napastnika Luca de Jonga, Laporta ma odpowiedź. On jest Holendrem. Nawet Johan (Cruyff) miał rozwiązania, które nie miały nic wspólnego z jego stylem i filozofią gry, a taki zawodnik może ci czasem pomóc. Naprawia obronę i wywiera presję. z Julio Salinasem”. Ale nie jestem pewien, czy to wystarczy, by przekonać fanów Barcelony.

READ  Rugby Cup Europe - Czarne Diabły wygrywają w Niemczech i mają się dobrze