Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna została sfotografowana jak nigdy dotąd

Podczas rutynowego manewru transportowego Sojuz rosyjski statek kosmiczny oddalił się od stacji kosmicznej, aby można było zobaczyć ją jako całość. Piotr Dubrovnik, jeden z trzech astronautów na pokładzie, był w stanie w pełni sfotografować go w swojej najnowszej formacji. Niepublikowane zdjęcia pokazujące m.in. nowe panele słoneczne zainstalowane przez Thomasa Pesqueta i Shane’a Kimbrougha oraz Nauka, ostatnią rosyjską jednostkę, zadokowaną niedawno w kompleksie orbitalnym.

Tutaj, Tomasz Bisket Opublikowano na jego stronie portale społecznościowe seria zdjęć Międzynarodowa Stacja Kosmiczna Widziane z kapsułki Sojuz. Rzadkie zdjęcia i jej jedyne zainteresowanie to widzenie złożona orbita jako całość i jej ostateczny skład.

Astronauta Piotr Dubrovnik uzyskał te zdjęcia, w tym te ilustrujące ten dokument, podczas transportu statku Sojuz MS-18 w celu przygotowania się do przybycia statku. Sojuz MS-19, który zacumował w kompleksie orbitalnym 5 października, a na pokładzie znaleźli się aktorka Julia Peresild i Klim Szpenko, reżyser filmu. wyzwanie Który nakręci sceny z filmu na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zdjęcia wykonano z przedniej szyby orbitera (trójsegmentowy pojazd Sojuz. Moduł orbitalny (okrągły), moduł serwisowy i kapsuła powrotna (zwana również modułem lądowania), zainstalowane między pozostałymi częściami dwa moduły (w centrum tego).

Pojazdy ratownicze ISS

Celem tego transferu było wyzwolenie portu Rassvet, gdzie zacumował MS-19. Ten port dokowania znajduje się w rosyjskiej części terminalu. Sojuz MS-18, który ustąpił miejsca MS-19, zadokował na Nauka, rosyjskim module zainstalowanym niedawno w rosyjskiej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, m.in.Dokowanie było dość niechlujne. To niewiele znaczy. ten Ramię robota ESA, planowany do eksploatacji w przyszłym roku, jest zainstalowany na tej jednostce.

Aby zrozumieć korzyści płynące z manewru, należy wiedzieć, że kapsuły Sojuz są pojazdami ratunkowymi w stacja Kosmiczna. Więc NASA i Roscosmos muszą wziąć pod uwagę Czas trwania Przewidywane 210 dni i miejsce lądowania. Konkretnie, port kotwiczący Rassvet jest nadal zajęty przez Sojuz o najdłuższym życiu, a zatem jako ostatni, który przybył.

READ  Electronic Arts planuje zmienić nazwę gry w piłkę nożną „FIFA”

Futura w gwiazdachTo niezapomniane miejsce spotkań miłośników astronomii i kosmosu. Każdego pierwszego dnia miesiąca spotkaj się z nami na pełną wycieczkę po efemerydach miesiąca z poradami, jak najlepiej obserwować, co dzieje się na niebie. Będziesz otrzymywać specjalny odcinek publikowany co 15 każdego miesiąca, aby dowiedzieć się więcej o konkretnym obiekcie lub wydarzeniu, które będzie oznaczać wiadomości astronomiczne i kosmiczne.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?