Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Między Hiszpanią a Polską równowaga, która nie dotyczy nikogo

Opublikowany: Zmodyfikowane:

W drugim meczu grupy E Hiszpania i Polska nie awansowały w sobotę do finału w Sewilli (1-1). To losowanie nikomu nie pomoże, obie drużyny do ostatniego dnia zajęły odpowiednio 3. i 4. miejsce w swojej grupie.

Po pierwszym losowaniu wszedł Euro-2021, Hiszpania Nie wiem, jak wygrać w twarz Polska (1-1), sobota, 19 czerwca, w Sewilli. Wynik, który nie stawia przeciwników na najlepszej pozycji na dwa wieczory przed ostatnim dniem grupy E, w której zakwalifikują się.

Mecz jest w większości w posiadaniu Hiszpanów – ponad 75% całej pierwszej tercji. La Roja przeciwko Szwecji odwraca piłkę nie rozbijając polskiej obrony. Pomimo tego, że Olmo wykonał niskie uderzenie w pobliżu pola karnego, szanse były rzadkie w pierwszym kwadransie, a Schkesny (10.) strzelił dobrze. Wcześniej Polska zaatakowała 20 metrów od kliszy do obozu Hiszpanii, która polizała krzyż Szymona (6.).

Podobnie jak to centrum Alfa (18.), Hiszpanie są przepełnieni, co zasługuje na lepszy los niż kierowanie się w róg. W tym czasie Moreno odkrywa, że ​​jego siatkówka jest zablokowana. Po stronie polskiej wytypowano dziewięciu graczy, którzy mieli czekać na różę z krótką obroną i kulminacją Lewandowski jest gotowy do samodzielnego planowania Jeśli niekorzystne.

Hiszpania oblega powierzchnię, a Moreno próbuje przesunąć oś z lewej strony. Gdy Morata odbija piłkę do polskiej bramki (1-0, 25.), jego nieszkodliwy strzał nagle zamienia się w asystę. Hiszpański napastnik podąża za momentem wahania na spalonym, ale VAR w końcu potwierdza akcję.

W dobrym hiszpańskim ruchu, La Rose otrzymuje rzut wolny z pełnym nadrukiem przy wjeździe na teren Polski. Moreno idzie w połowie drogi z lewej strony. Piłka krąży wokół ściany, ale kolor idzie ze słupkiem Schkesny’ego (34′).

READ  Wydobycie węgla pogarsza relacje między Polską, Czechami i Niemcami

Polska podejmuje straszliwy bunt z Jilinci, która podaje piłkę nad klatką Simona, w centrum Lewandowskiego (35.). Ich wieczór nie wystarczył, by niepokoić wroga. Druga groźba jest bardziej precyzyjna: Svitersky posyła uderzenie przy wejściu na powierzchnię, atakując słupek Cidera, a następnie hiszpański bramkarz po przebudzeniu musi pracować nad skierowaniem uderzenia Lewandowskiego na róg (43.).

Tymczasem Hiszpanie mają szansę wrócić do szatni z dwubramkową przewagą. Ale talerz nogi Moreno, który był podawany na talerzu z alfa (45), nie był wystarczająco dokładny.

Punkt zwrotny na początku drugiej połowy

Po szatni Polska w końcu wyrówna. Na dośrodkowaniu z prawej Lewandowski nieuchronnie odwija ​​głowę, która jest umieszczona w małej siatce po prawej stronie Simona, który jest bardzo krótki (1-1, 54.).

Polacy uważają, że odegrali trudną rolę, ale w kolejnym akcie mecz znów się nie zmienił. Motor wisi Moreno na terenie Polski, a po obejrzeniu wideo sędzia odgwizduje karę za wysłanie Villarreala na stanowisko hiszpańskiego napastnika (58′). Piłka wraca do Moraty, której nie udaje się wrobić.

Jednak Hiszpania nie poddała się i zawsze chciała być zagrożeniem, gdyż strzał Moraty w róg odbił Schkesny (65.) lub polski bramkarz (71.) wystrzelił dwiema pięściami.

Obrona białych i czerwonych jest w dużej mierze pozostawiona hiszpańskim napastnikom. Ten ostatni nie wykorzystał wizerunku Byka, o którym zapomniał wspomnieć, ale który nie ukształtował głowy (73.). Polska niewiele planowała, a przyspieszenie Lewandowskiego ostatecznie opłaciło się (77.).

W ostatnich dziesięciu minutach Hiszpania zwiększyła presję, zdobywając trzy punkty, ale Morata (80. i 84.) nie zdołał zdobyć dwóch groźnych piłek na sześć metrów Szczęsnego. La Roja przegapił swoją szansę, więc swój mecz kwalifikacyjny rozegra ze Słowacją. Polska będzie musiała walczyć ze Szwecją.