Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wielka walka Ultrasów została zażegnana przed Hiszpanią i Polską

Hiszpańscy urzędnicy potwierdzili w poniedziałek, że udało się uniknąć starcia radykalnych zwolenników z Polski i Hiszpanii w Sewilli 19 czerwca. Spotkanie zostało również zorganizowane jako strona meczu Euro 2021 między dwoma klanami fanów.

Hiszpania uniknęła kontrowersji lub dramatu podczas meczu Euro 2021 między La Roja a Polską 19 czerwca. Hiszpańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych potwierdziło w poniedziałek, że interwencja policji uniemożliwiła masową walkę między kibicami dwóch zespołów w pobliżu stadionu Cartouza w Sewilli.

Gazeta donosi MarkaUltrasi z dwóch wyborów odbyli spotkanie, aby stoczyć bitwę podczas „walki” w ramach konfrontacji grupy E między bronionymi Louis Enrique i sojusznikami Roberta Lewandowskiego. Hiszpańska policja we współpracy z polskimi władzami publicznymi była w stanie zidentyfikować ruchy ultras z reputacją siarki w kierunku Sewilli na mecz.

Wszystkie Euro Info Live RMC Game

Stary mecz do końca

Nic w gazecie nie przewiduje, że podczas Euro 2021 będzie duża konkurencja między Hiszpanią a Polską. Między polskim a hiszpańskim klubem Ultras od lat trwa spór. W 2013 roku andaluzyjscy kibice antyfoulingu Grupy Pris Norde starli się przed meczem Ligi Europy z Ultra zespołu Śląsk Wrocław.

Trzy lata później, w 2016 roku, kibice Realu Madryt wycofali się, gdy mieli kłopoty w Legii Warszawa Ultras. Wystarczy sprowokować urazę między niektórymi Polakami z lekko polarnym nastrojem.

Zapisz się do oferty sportowej RMC Sport-beIN, aby oglądać wszystkie mecze Euro

Spór został na krótko uniknięty i nie zgłoszono żadnego incydentu

Po kilku dniach inwigilacji grupa polskich fanów potraktowała go brutalnie i ostatecznie wylądowała na placu w Sewilli wraz z innymi kibicami z Europy Wschodniej na lotnisku w Maladze. Obecność około czterdziestu andaluzyjskich ultrasów doprowadziła do napiętej sytuacji… która nie wykraczała poza punkt ostatecznej obserwacji.

Błyskawiczna interwencja policji zapobiegła walkom, a przeszukania przeprowadzone na zaangażowanych osobach pozwoliły na znalezienie kilku rodzajów broni, takich jak noże, żelazne pręty, kije czy petardy. Policja twierdzi, że żaden incydent nie został ostatecznie spowodowany przez ultras. Pięć lat po gwałtownych starciach między kibicami rosyjskimi i angielskimi w Marsylii podczas Euro 2016, tym razem jest bardzo blisko. Mecz La Roja z Polską zakończył się remisem (1-1).

READ  World Qualification-2022: Starcie Anglia-Polska w Bośni bez francuskiego Lewandowskiego