Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft kpi z Apple MacBook Air, z którym stara się konkurować

Świat komputerów PC konkuruje z nową ofertą komputerów MacBook M1. Apple zrobił krok przed konkurencją.

Nowy Surface Laptop 4 jest dostępny w dwóch rozmiarach i jest bardziej wydajny

Źródło: Microsoft

Niecały rok temu, w czerwcu 2020 roku, Apple ogłosił rozpoczęcie przejścia na chipset Apple Silicon. To właśnie umożliwiło poród Do niesamowitego 24-calowego iMaca M1 Lub Premium Apple MacBook Air M1 Udało nam się to przetestować. Dzięki tej zmianie Apple korzysta z funkcji, którą marka już miała w branży smartfonów: od dawna projektuje własne chipy, zarówno umiarkowanie ekonomiczne, jak i przede wszystkim bardzo wydajne.

Po stronie komputera nie można teraz odpowiedzieć. Rozwiązania Intela nie są aż tak dobre i nawet AMD, które ma tę przewagę, nie może w pełni konkurować w segmencie ultra-transmisji z tym, co Apple ma do zaoferowania: komputerami bez wentylacji, a więc całkowicie cichymi, a jednocześnie bardzo wydajnymi w użyciu. System operacyjny Windows 10 ARM Wydaje się, że nie jest gotowy na wyzwanie postawione przez Apple, a także przejmie dobrą inicjatywę od Qualcomm lub przyjedzie Nowy kreator pokazu slajdów w równaniu.

W międzyczasie musimy się dowiedzieć, aw Microsoft ta reklama porównawcza obejmuje.

Microsoft atakuje MacBooka Air tam, gdzie boli

Towarzysząc wprowadzeniu nowego Microsoft Surface Laptop 4, firma opublikowała ogłoszenie, które bezpośrednio przechodzi do porównania z konkurentem.

Leanne YouTubeZasubskrybuj Frandroid

Na przykład wideo przywodzi na myśl ekran dotykowy, podczas gdy MacBook Air nie. Poza tym Apple Wydaje się, że nie jest to bliskie integracji iPada i MacBookaChociaż aplikacje na iOS mają dostęp do macOS. Odnosi się również do jedynego połączenia USB-C w MacBooku, które będzie wymagało przejścia przez adaptery, podczas gdy laptop Surface zapewnia port USB-A.

Najnowszy argument Microsoftu, być może najmniej przekonujący: Surface Laptop może obsługiwać wiele oprogramowania, zwłaszcza gry wideo. Firma wskazuje tutaj cenę, jaką trzeba zapłacić za przejście na chipset Apple Silicon: niektóre aplikacje Intela nie są już kompatybilne z nowymi komputerami Mac. Jeśli porównanie jest zasadne, należy pamiętać, że większość niekompatybilnych aplikacji została już zaadaptowana, dzięki uderzeniowej sile Apple, gdy firma atakuje tego rodzaju transformację.

READ  Gra wideo Netflix od Microsoftu będzie wkrótce dostępna na tabletach i telewizorach

Również jeśli chodzi o gry wideo, z pewnością jest to Surface Laptop.harmoniczny»Z większą liczbą gier, ale wydajność grafiki drastycznie ograniczy jego możliwości. Jak na ironię, najlepszym sposobem gry na tych maszynach może być przejście Usługa gier w chmurze Microsoft xCloud została niedawno wydana w wersji beta, Lub prof Niż jego konkurenci.