Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na pokładzie Crew Dragon Thomas Pesquet i jego zespół ostrzegli przed ryzykiem kolizji … co było fałszywym alarmem

Czterech astronautów zostało ostrzeżonych przed niebezpieczeństwem zderzenia z obiektem.nieznanyPrzed zamknięciem w fałszywym alarmie. „Nigdy nie było ryzyka kolizji”.Zapewniono dowództwo kosmiczne USA w niedzielę.

Załoga SpaceX Crew Dragon jest przerażona. Kiedy kapsuła była w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) po starcie w piątek, 23 kwietnia z Cape Canaveral na Florydzie, czterej astronauci na pokładzie, w tym Thomas Pesquet, zostali pokazani, jak przygotowują się do snu, stwarzając ryzyko zderza się z czymś ”.nieznanyCentrum dowodzenia misją zostało oficjalnie wyłączone i zabrzmiał czerwony alarm: podobno kosmiczne śmieci miały przeciąć ich drogę około 17:43 GMT (19:43 czasu francuskiego). Futurystyczny .

Ciało, które było zbyt blisko i zbyt szybkie, nie pozwoliło załodze na wykonanie manewru odwołania. Następnie Centrum Ziemi poprosiło astronautów o założenie skafandrów kosmicznych, powrót na swoje miejsca i zdjęcie masek ochronnych. Wtedy załoga pomyślała, że ​​uderzenie jest nieuchronne. Ale o 17:45 GMT nadal nie ma nic, z wyjątkiem uspokajającej wiadomości od SpaceX, która zapewniła, że ​​minęła godzina największego zbliżenia między kapsułą a gruzem. Rzeczniczka NASA Kelly Humphries powiedziała futuryzmowi, że ciało „nieznany» W końcu nie zbliżył się do 45 km od Crew Dragon.

«fałszywy alarm»

Wreszcie, w niedzielę, Dowództwo Kosmiczne Stanów Zjednoczonych nawiązało kontakt w tej sprawie: „Po dalszej analizie 18. Eskadra Kontroli Kosmicznej szybko ustaliła, że ​​potencjalne połączenie między kapsułą a ciałem było fałszywym alarmem. Nie było groźby zderzenia się ze Smokiem Załogi. Odpowiednie powiadomienia zostały wysłane w ciągu kilku minut, a astronauci mogli bezpiecznie kontynuować swoją misję.»

Fałszywy alarm czy nie, prawdopodobieństwo napotkania załogi gruzu w kosmosie staje się coraz mniej rzadkie, jak określono w The New York Times , Który również zgłosił sprawę. „Wraz ze wzrostem liczby wystrzeliwanych rakiet i satelitów (…) Niska orbita okołoziemska jest coraz bardziej zasypana śmieciami, takimi jak fragmenty pocisków i martwe satelity.Możemy czytać, zmuszając Międzynarodową Stację Kosmiczną do ciągłego dostosowywania swojej orbity, aby tego uniknąćNieznane obiekty».

READ  W kinach IMAX symulator Palma pokaże „Oppenheimera”