Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Michel Platini w szwajcarskiej telewizji: „Siedem lat, to koniec, oni wygrali”

Jestem odporny na niesprawiedliwość. Kiedy przez 20-30 lat rozgrywaliśmy mecze piłki nożnej, które przegraliśmy decyzją sędziego, byliśmy trochę chronieni. Ale niesprawiedliwość wyrządza znacznie więcej szkody jego bliskim, rodzinie, dzieciom i wnukom, ponieważ nie są gotowi znosić takiej niesprawiedliwości.Wyjaśnił RTS, że ten nagrany na taśmę wywiad został wyemitowany w niedzielę 20 czerwca w pobliżu gmachu sądu.

Platini opiera się na tym poczuciu niesprawiedliwości, aby podsycać swoją motywację: „Atakuję dwie bardzo potężne organizacje: Swiss Justice i FIFA Billions. Trudno z nimi walczyć, ale nadal z nimi walczę, ponieważ wiem, że istnieje zmowa i zrobili między nimi wiele rzeczy. Po ludzku jesteś w walka, walka. To jest coś, co kocham i zawsze lubiłem. Nigdy się nie poddaję. Nie poddam się i pójdę na całość.

„FIFA jest zarządzana przez administrację, która ma wszelkie środki, aby się chronić. Trudno ich pokonać”.

Michel Platini, w RTS

„Nasze relacje na tym się nie skończą, bo myślę, że jest wstydliwy system na poziomie FIFA, ale że, jak zrozumiałem zbyt późno, są pieniądze do wybrania i rozdania, i że są te wszystkie komisje – Komisja Etyki TAS – i są zbrojnym skrzydłem, aby się chronić. FIFA jest pod zarządem Ma wszelkie środki, aby się chronić. Trudno ich pokonać”.Platini, który złożył w kwietniu w Paryżu skargę przeciwko Gianniemu Infantino pod zarzutem „nadużycia aktywnego wpływu” oraz przeciwko Marco Villigerowi, byłemu dyrektorowi prawnemu FIFA, za „współudział w nadużywaniu skutecznego wpływu”.

Michel Platini przed Gianni Infantino, opuszczając Elysee, 2014 (A. Réau / L’Équipe)

Były francuski rozgrywający, który został wykluczony z jakiejkolwiek działalności związanej z piłką nożną w 2015 roku, uważa, że ​​jego proces już się odbył, jeszcze zanim poznał orzeczenie Federalnego Trybunału Karnego w Bellinzonie: „Przegrałem, FIFA już wygrała. Minęło siedem lat, odkąd pozbawili mnie wszelkich ambicji, jakie mógłbym mieć w światowym futbolu. To już koniec. Siedem lat się skończyło, wygrali. Co więcej, jest człowiek, który pracował Komunikacji FIFA i powiedział: w każdym przypadku, kogo to obchodzi, nawet jeśli nie ma, ponieważ za siedem lat umrze zawodowo.

READ  Mateta, odwrócona w Saint-Etienne

Platini wysadza w powietrze to, czego teraz chce „Myślę o innych rzeczach, o tym, co mogę zrobić dla piłki nożnej, ponieważ myślę, że jestem w dobrej formie do piłki nożnej, tak jak 50 lat temu, w przeciwieństwie do innych”.