Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Paris Saint-Germain: Areola przeniosła się do West Ham

Tym razem to już koniec. Po wypożyczeniu w tym sezonie do sześciu klubów (Lens, Bastia, Villarreal, Real Madryt, Fulham i West Ham), 29-letni Alphonse Areola w końcu ustatkuje się bez powrotu do funduszu PSG w okresie letnim. Bramkarz, który do stołecznego klubu trafił w wieku 13 lat, z pewnością dołączy do angielskiego klubu, w którym spędził kilka ostatnich miesięcy.

Przeniosłem się, reklamowałem PKW I możemy to potwierdzić, zakończy się w poniedziałek lub wtorek. West Ham miał opcję kupna za 12 milionów euro. W tym sezonie Areola, polski asystent Łukasz Fabiański, dołączył do Pucharu Ligi, Pucharu Anglii i Ligi Europejskiej, docierając do półfinału. Ma tylko jeden mecz ligowy.

Pięć sezonów i 107 meczów z Paryżem

Z Paryżem Areola brał udział w pięciu sezonach, rozegrał 107 meczów i został mistrzem Francji w latach 2013, 2018, 2019 i 2020. Jego największym sezonem był sezon 2017-2018 pod rozkazami Unai Emery. Konkurując z Kevinem Trappem czy Gianluigim Buffonem, nigdy nie udało mu się zaimponować różnym paryskim menedżerom i trenerom.

Nadchodząca stabilizacja może być dobrą wiadomością dla bramkarza, gdy zbliżają się Mistrzostwa Świata w Katarze (21 listopada-18 grudnia). Trzeci bramkarz podczas turnieju w Rosji 2018, ponownie awansując na pozycję za Hugo Llorisem i Mikem Minnanem.

Areola został ostatnio powołany w czterech meczach Ligi Narodów i ma trzy typy z the Blues, z których ostatni był w towarzyskim meczu w Nantes w czerwcu 2019 z Boliwią (2:0). Po tym odejściu paryski klub nadal ma kontraktowych ośmiu bramkarzy, w tym wyraźnie Gianluigiego Donnarummę, Keylora Navasa i Sergio Rico.

READ  Zapasy / Mistrzostwa Europy. Olimpijskie nadzieje zapaśnika Bessontine Stephane Clément zanikają