Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mężowie, szczęśliwe dni

Pożegnalna runda będzie kontynuowana w przyszłym tygodniu przy okazji finału Pucharu Francji do lat 21, który odbędzie się od 2 do 4 czerwca w Bouknes (Loire Atlantic). Eliot Coulet rozegra tam swój ostatni mecz w barwach Tourcoing Lille Métropole (TLM) siedem lat po swoim debiucie. W tym czasie młody przemytnik właśnie obchodził swoje czternaste urodziny iz walizką pod pachą opuścił Le Tambon, aby dołączyć do Crepes de Watignies.

Pomimo oddalenia i „arktycznego” chłodu na północy, młody przemytnik zrobił pierwszy krok z wystarczającą łatwością, by wspiąć się na wszystkie stopnie (R2, N2 i Pre-National), które doprowadziły go do Pro A i podpisania pierwszego profesjonalnego kontraktu w 2020 roku. „Odchodzę z bólem sercaI podkreśla, odnosząc się do minionych lat. To klub, który mnie powitał iw którym dorastałem.. I opuści ją za dziesięć dni bez żalu, poza tym, że w ostatnich tygodniach mógł mu towarzyszyć na szczyt francuskiej siatkówki.

Zmuszony do przejścia do ćwierćfinału play-offów po ukończeniu etapu regularnego na 5. miejscu, TLM zdołał zdominować Narbonne po meczu 5 i po raz pierwszy znaleźć półfinalistę LAM. Od 2009 roku. Ale przeciwko Tours, z którymi przegrali już w lidze iw pucharze, Elliott Collett i jego koledzy z drużyny w końcu złożyli broń. „To zawsze frustrujące, gdy przegrywa się tak blisko bramkisiatkarz péi kontynuuje. Ale mieliśmy dobry sezon i dotarliśmy do punktu w rozgrywkach, w którym nie pojawiliśmy się od ponad dziesięciu lat..

Żadnych gier wyspowych

W szeregach Matiasa Sancheza, kiedy podpisywał swój profesjonalny kontrakt, Elliott Collett w tym sezonie znalazł się w cieniu Guya Blancino, 32-letniego Kanadyjczyka, który przeszedł przez Holandię, Niemcy i Polskę. Rzeczywiście, Tamponnais skorzystali z odrobiny czasu gry, nawet jeśli poprawili się pod koniec końcowych etapów. „Cieszę się, że wróciłem i mogłem dokończyć sezon u siebiekomentuje. Udało ci się pokazać kilka świetnych rzeczy, ale to prawda, że ​​kiedy jesteś młodym przemytnikiem, klubowicze mieli problem z przekazaniem mi kluczyków do ciężarówki. We Francji taką możliwość mieli tylko przemytnicy z Paryża i Nantes.. Elliot Collett znalazł klub w Cambrai, który również da mu szansę.

READ  Niemcy: Leverkusen obraża Bayern | DW Sport | DW

Mohareb Bey związał się na rok odnawialny z północnym sąsiadem, który etap regularny ukończył na ostatnim miejscu w mistrzostwach. Jednak przyszłość formacji jest nadal niepewna, ponieważ wciąż można ją sformułować w LAM. „Dla mnie najważniejsza jest gra i prowadzenie drużynyElliot Collett wyjaśnia. Rok lub dwa temu mogłem bać się, że zamknę się w sobie, przechodząc do Pro B. Po przedyskutowaniu tego z zawodnikami i trenerami nadal będzie to pozytywne doświadczenie..

Przed debiutem pod nowym herbem Elliott Collett pozwoli sobie na krótki pobyt na rodzinnej wyspie. Le Tamponnais, które obchodzi dziś swoje 21. urodziny, nie weźmie udziału w przygotowaniach do Igrzysk Wysp, które wyznaczają nowe daty (25 sierpnia – 3 września). „niepojęty” udział z jego strony.

Krzysztof Mermit


Wszystkie nowości w wideo