Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Paris Saint-Germain rozważa Xabiego Alonso jako następcę Galtiera, Mourinho i Motty na krótkiej liście

Christophe Galtier nie powinien w przyszłym sezonie trenować Paris Saint-Germain. Jeśli wymieniono kilka nazwisk, które miały go zastąpić, to trzy wyróżniają się: Jose Mourinho, Thiago Mota i ostatnio Xabi Alonso, trener Bayeru Leverkusen. Tor został aktywowany z Doha. Doprowadzenie go do skutku nie będzie łatwym zadaniem.

Trener PSG był często wybierany przez emira Kataru i jego doradców od czasu przejęcia klubu przez QSI w 2011 roku. Ci mistrzowie po raz kolejny powinni mieć ostatnie słowo. Ostatnio pojawiło się nazwisko: Xabi Alonso, trener niemieckiego klubu Bayer Leverkusen. Sylwetka może zaskakiwać, bo to młody człowiek (41 lat), który nie zdobył jeszcze żadnych mistrzostw, przeszedł przez ławki rezerwowych Realu Madryt i rezerw Realu Madryt. Jednak awans w tabeli z Bayerem Leverkusen (z 17. na obecnie 6. miejsce), ale także jego styl gry mówią za niego. Były pomocnik Realu Madryt cieszy się dużą popularnością wśród swoich podopiecznych, z którymi jest blisko, co niczego nie psuje.

>> Wszystkie informacje i plotki na temat okienka transferowego na żywo

Rozpoczęły się wstępne kontakty, ale Paris Saint-Germain napotka dwie przeszkody: chęć Hiszpana do przejęcia Carlo Ancelottiego w Realu Madryt, gdy Włoch opuści swoje stanowisko. Drugi hamulec polega na tym, że jego obecny klub desperacko chce go przedłużyć tak szybko, jak to możliwe, podczas gdy jego nazwisko zostało również sprzedane Tottenhamowi. Dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów jako zawodnik również niedawno potwierdził, że jest „szczęśliwy” w Leverkusen i nie martwi się o swoją przyszłość.

Luis Campos musi być zaangażowany w proces decyzyjny

Już aktywny na rynku transferowym z mniej lub bardziej zaawansowanymi ścieżkami (Manuel Ugarte, Bernardo Silva, Lucas Hernandez, Victor Osimhen), Luis Campos, który będzie odpowiedzialny za sportowca w przyszłym sezonie, uważnie śledzi ewolucję pliku. od trenera. Portugalczyk ma swoich faworytów. Jose Mourinho zachowuje swoje ulubione miejsce, jak ujawnił RMC Sport. Zachęta do przejścia finalisty Ligi Europy do stołecznego klubu pozostaje. W tej chwili nie otrzymał konkretnej oferty, ale jest gotowy. Nie wszystkie elementy klubu pasują do jego profilu. Luis Campos jest nadal otwarty. Doradca sportowy klubu nie jest zamknięty na drodze do Xabiego Alonso, choć wie, że będzie to trudne do osiągnięcia.

READ  D1, kobiety - OL pokonuje Bordeaux i wygrywa finał z Paris Saint-Germain

Drugim wiarygodnym kandydatem jest Thiago Motta. Został doceniony w Doha, gdzie niektórzy wierzą, że pewnego dnia zostanie trenerem drużyny Paris Saint-Germain, a Włoch jest wysoko ceniony przez prezydenta Nassera Al-Khelaifi. Ale czy był stworzony do tego projektu? Pytanie zadawane jest za każdym razem, gdy pada jego imię. Mówi się, że stosunki między Nasserem Al-Khelaifi a Luisem Camposem uległy poprawie. To może pomóc uspokoić sytuację. Christophe Galtier nie cieszy się już dużym poparciem w kraju. Jeśli w ostatnich dniach nadal był wojowniczy i bardziej uśmiechnięty, jego los wydawał się przesądzony.

Najważniejsze elementy