Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mercato: Paris Saint-Germain celuje w Rashford, stanowisko Mo nie zostało jeszcze wyjaśnione

Mercato: Paris Saint-Germain celuje w Rashford, stanowisko Mo nie zostało jeszcze wyjaśnione

Według L’Equipe Paris Saint-Germain nawiązał kontakty z Marcusem Rashfordem. W tej chwili z Manchesterem United nie ma nic konkretnego, ale angielski klub nie zrezygnuje z jednego ze swoich piłkarzy bez wielkiej oferty. Pozostaje do ustalenia kwoty.

Christoph Galtier potwierdził tego popołudnia na konferencji prasowej z Paryża Saint-Germain „Pragnę, by przybył kolejny napastnik”. Jeden debiutant, którego można nazwać Marcusem Rashfordem (24) ujawnia drużyna Czwartek. Według dziennika sportowego „Nawiązano kontakty z eskortą” dla gracza, „Doradzał swoim braciom i klientom, a dyskusje idą pozytywnie”.. Wymiany prawdopodobnie miały miejsce w zeszłym tygodniu.

Jednak nie ma wzmianki o negocjacjach między Manchesterem United a paryskim klubem w sprawie tego długoterminowego celu. Pod koniec kontraktu w czerwcu 2023 – a raczej w czerwcu 2024 według Juliana Lorenza z ESPN, Manchester ma jednoroczną opcję – jednak Rashford nie powinien zostać sprzedany przez Czerwone Diabły. Wydaje się, że Eric Ten Hag mu zaufał, odkąd latem przyjechał do Manconian.

Paryż będzie musiał zrobić szalony show, aby przekonać Manchester United

Według pierwszych angielskich ech, pochodzących z kabel Albo reporter ESPN na całym kanale, Paryż nie złożył jeszcze oferty. Z drugiej strony trzeba by być bardzo przekonującym, by mieć nadzieję, że Manchester United porzuci jedną ze swoich mantr. PSG w międzyczasie obawia się stanowiska klanu Rashford, który mógłby wykorzystać to zainteresowanie do renegocjacji potencjalnego rozszerzenia.

Rashford wkracza w decydujący sezon w swojej karierze, po tym, jak opuścił swój ostatni trening – 30 meczów do 5 goli – i nieodłączną utratę siły w selekcji angielskiej. Ten wyczyn na trzy miesiące przed Mistrzostwami Świata może go ożywić, nawet jeśli rywalizacja w PSG zapowiada się na zaciętą (Mbappe, Messi, Neymar, Ikitaki, Sarabia czy nawet Icardi na pozycjach ofensywnych).

READ  Paris Saint-Germain: Mbappe i Ruthin są niesamowici dla Leonarda