Felix Auger-Aliassime dominuje w Cameron Nouri, aby dotrzeć do ćwierćfinału w Montrealu

Simon Sługa, prasa kanadyjska

MONTREAL – Gdy czołowa drużyna kręci się wokół niego, Quebecere dało Felixowi Auger-Aliassime ostrzeżenie w czwartek swoim przeciwnikom.

Auger-Aliassime spisał się znakomicie, pokonując Brytyjczyka Camerona Norrie 6-3 6-4 w trzeciej rundzie National Bank Open.

Niecały tydzień temu Nouri pokonał Auger-Aliassime w półfinale turnieju Los Cabos. Tym razem Quebec nie dał mu żadnego wyjątku, traktując go ostro z jego usługą

Oprócz swoich 15 asów, Auger-Aliassime włożył do gry 85 procent swojego pierwszego serwu i wygrał 92 procent swoich przejazdów w takiej sytuacji, pozostawiając Nouriego bez odpowiedzi.

„Kiedy serwuję w ten sposób, uwalnia mnie to i pomaga mi w innych aspektach mojej gry. Kiedy dobrze służysz, wywierasz presję na rywala” – powiedział Auger-Aliassime. Myślę, że był pod presją, aby wygrać swój serwis, ponieważ serwowałem tak dobrze. Coraz bardziej myślę, że stałem się bardzo dobrym sługą i udowodniłem to dzisiaj.

Auger-Aliassime, rozstawiony na szóstym miejscu w turnieju, był tak skuteczny, że za pierwszym podejściem, w drugiej partii drugiego seta, zdobył wszystkie punkty z wyjątkiem jednego.

Świetnie zamknął księgi, aby zostać pierwszym graczem Quebecu w erze profesjonalnego tenisa (od 1968 r.), który dotarł do ćwierćfinału Mistrzostw Kanady.

W przeciwieństwie do środowego wieczoru, podczas pojedynku z Japończykiem Yoshihito Nishioką, Auger-Aliassime ograniczył błędy. Popełnił tylko 10 fauli nieobowiązkowych i szybko ustanowił swój rytm, biegając Nuri (nr 9) w górę iw dół boiska.

„Od pierwszych uderzeń dzisiaj czułem się bardziej wyzwolony niż wczoraj. Czułem, że Cameron też miał dobry dzień. Na początku nie byłem spokojny, ponieważ mam zamiar wygrać dwa sety, tak jak to się w końcu stało, Auger-Aliassime Wczoraj zakończyłem grę we właściwy sposób i to było zachęcające dzisiaj.

22-letni Quebec zmierzy się teraz z Norwegiem Casperem Ruud (nr 4), który odbił się od tyłu, by pokonać Hiszpana Roberto Bautistę Aguta (nr 14) w trzech setach 6-7 (4), 7-6 (4 ). ), 6-4.

READ  Sport | Paris Masters 1000: Djokovic, nowy rekord przed rewanżem z Miedwiediewem

Auger-Alessem i Ruud to dwaj nasi gracze, którzy wciąż walczą o tytuł w Montrealu po tym, jak Rosjanin Daniil Miedwiediew, faworyt i broniący tytułu mistrza turnieju, przegrał z Hiszpanem Carlosem Alcarazem (nr 2), Grekiem Stefanosem Tsitsipasem (nr 3) i Andriej Rublow z Rosji (nr 5).

„Każdego roku są pewne turnieje, w których otwierają się stoły. W Montrealu może się to również zdarzyć. To wciąż pierwszy turniej na solidnym gruncie dla dużej liczby graczy, zgodnie z analizą Auger-Aliassime. Postaram się skupić na co mam do zrobienia, ale też postaram się skorzystać z tej okazji. Pozostaje, że stół nie jest łatwy.

Po pierwszym szybkim meczu i lekkim spadku do następnego, Quebec zaczął awansować dzięki kilku potężnym ciosom i wzdłuż linii.

Auger-Aliasime zdobył swój pierwszy breakpoint przy 4-3 w secie otwierającym. Doznał złamania, gdy forhend Nuri zbyt długo wyszedł z głębi. Faworyt kibiców z łatwością wygrał swój mecz zagrywki i wygrał pierwszego seta.

Auger-Aliassime przegapił dwa breakpointy w drugim secie, ale Nouri otworzył mu drzwi z trzema podwójnymi błędami, gdy para remisowała 4-4. Brytyjczyk wytrzymał pierwszy breakpoint, ale nie drugi, posyłając gola z bekhendu.

Quebec potrzebował tylko jednego punktu meczowego, aby wyeliminować przeciwnika po 72 minutach gry, a dla porównania pierwszy set z Nishioką trwał 70 minut.

Kyrgios kontynuuje

W tym samym czasie, gdy Auger-Aliassime podążył za Norsami, australijski Nick Kyrgios kontynuował swoje poprzednie sukcesy, pokazując drogę rodakowi Alexowi de Minaurowi.

Kyrgios potrzebował tylko 62 minut, aby wygrać proste sety 6-2 6-3. Po zdobyciu tytułów honorowych w Waszyngtonie w zeszłym tygodniu, Australijczyk właśnie podpisał swoje dziewiąte zwycięstwo z rzędu.

Kyrgios zmierzy się teraz z Paulem Hubertem Hurkaczem (nr 8), który walczył z Hiszpanem Albertem Ramos-Vinolasem, ale wypadł z czołowej 6-7 (6), 6-2, 7-6 (3).

READ  Celnicy skonfiskowali 40 000 fałszywych kapeluszy, które zostały podpalone w Lounes-le-Saunier

Czterech innych producentów nie zakwalifikowało się do ćwierćfinału po kilku eliminacjach w środę.

Brytyjczyk Daniel Evans pokonał rozstawionego z 10 miejsca Amerykanina Taylora Fritza w prostych setach 7:6 (5), 1-6, 7:5, a Amerykanin Tommy Ball z łatwością pokonał Chorwata Marina Cilica (nr 13) 6:4, 6:2. Francuzi . Gael Monfils (17. miejsce) musiał wycofać się z meczu przeciwko brytyjskiemu Jackowi Draperowi z powodu kontuzji prawej kostki. Wieczorem Hiszpanowi Pablo Carreno Busta udało się wyeliminować Włocha Yannicka Senera (nr 7) dwoma setami 6-2, 6-4.