Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mercato: Mourinho wskakuje do Rzymu!  (Dziennik) – Piłka nożna

Mercato: Mourinho wskakuje do Rzymu! (Dziennik) – Piłka nożna

Kilka godzin po odejściu swojego trenera Paolo Fonseca został sformalizowany pod koniec kontraktu w czerwcu, Roma ogłosiła przybycie Jose Mourinho na następny sezon!

Mourinho już znalazł pracę na następny sezon

Ruszy na ławkę AS Roma! We wtorek włoski klub oficjalnie ogłosił zakończenie współpracy z trenerem Paolo Fonsecą pod koniec jego czerwcowego kontraktu. Oczekiwany start ze względu na rozczarowujące wyniki obecnej siódmej edycji włoskiej pierwszej ligi, która prawdopodobnie zostanie wyeliminowana z ligi europejskiej po ciężkiej porażce z Manchesterem United (2: 6) w półfinałowym pierwszym meczu.

Z drugiej strony, tożsamość jego następcy była mniej oczekiwana. W ostatnich dniach włoska prasa z przekonaniem ogłosiła przybycie Maurizio Sarriego na wolność po opuszczeniu Juventusu w Turynie w sierpniu zeszłego roku. Ale ostatecznie Jose Mourinho będzie tym, który będzie siedział na ławce w Gilorossi!

Mourinho powiedział, że jest gotów czekać rok

Zaskakujący podpis, biorąc pod uwagę ostatnie komentarze na temat specjalnego. Poczekam, zanim wrócę do piłki nożnej. Nie tylko po to, aby znaleźć odpowiedni klub, ale także znaleźć odpowiednią kulturę. Może następny sezon będzie przedwczesny, zobaczymy Jak powiedział portugalski technik w zeszłą sobotę w The Times.

Nie musiał długo czekać. Zaledwie dwa tygodnie po zwolnieniu z Tottenhamu, Mourinho staje przed nowym wyzwaniem w Rzymie, gdzie podpisał kontrakt do czerwca 2024 r. Po 11 latach odejścia z Interu Mediolan Lucittano wróci do Serie A po próbach w Hiszpanii (Real Madryt). . W Anglii (Chelsea, Manchester United i Tottenham).

Podpis Rzymu Wielki bohater

Jest wielkim mistrzem, który zdobył tytuły na wszystkich poziomach. Goss wniesie ogromne przywództwo i wiedzę do naszego ambitnego projektu. Mianowanie Juice jest ważnym krokiem w budowaniu trwałej i konsekwentnej kultury zwycięstw w całym klubie. Właściciele klubu Dan i Ryan Friedkin powiedzieli w oświadczeniu.

READ  Reprezentacja Francji i Kylian Mbappe ustalili datę powrotu

Ze swojej strony Mourinho podkreślił ambicje rumuńskiego klubu, aby uzasadnić swój wybór. Po spotkaniach z właścicielami i Thiago Pinto (dyrektorem generalnym) od razu zrozumiałem w pełni ich ambicje wobec Rzymu. To ta sama ambicja i dynamika, które zawsze mnie napędzały i razem chcemy zbudować udany projekt w nadchodzących latach.

Co myślisz o wyborze Rzymu przez Mourinho? Zapraszam do odpowiadania i debatowania w okolicy Dodaj komentarz