Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mecz u stóp francuskiego Hugo Llorisa „trochę zwłoki” zapowiada świętą odnowę?

Długa męka, początek wielkich oszczędności i szczęścia. W niedzielę, przeciwko Hiszpanii, Hugo Lloris miał wieczór. Gdyby, tak jak w Moskwie w 2018 roku, podniósł trofeum po kluczowych rajdach, najpierw wzbudziłby strach i wywołałby gęsią skórkę na występach francuskich kibiców przy każdym prześwicie stopy. Liczba, która potwierdza wrażenie wizualne: przeciwko La Roja tricolor bramkarz wykonał tylko 47% podań (17/36), w porównaniu do 86% dla swojego odpowiednika Unai Simon.

Według Christophe’a Lelechona, trenera bramkarzy Chelsea, mecz rozgrywany u podnóża Llorisa w niedzielę najczęściej nie był katastrofalny. : „Nie ryzykowałem dużo, on tłumaczy. W piłkach, w których ciśnienie było średnie, nie próbował grać krótko. Jego lewa stopa jest bardzo dobra, gdy jest zrelaksowany. Pod presją ma inteligencję, by nie podejmować ryzyka. On również nie zawsze miał rozwiązania, aby grać krótko, to część tego, co zostało ustalone w drużynie Francji, gdzie nie zbaczamy zbytnio, aby dać mu rozwiązanie, aby utrzymać piłkę.„.

Liga Narodów – Finały

Veni, vidi, vici: Les Bleus i odnowiony smak podboju

Wczoraj o 22:24

Znamy cechy LorisaChristophe Revel, trener bramkarzy Lusk, dodaje. Dziś nie ma sensu rozwijać się w kopaniu czy grze w powietrzu, ponieważ ma 34 lub 35 lat i tak zakończy karierę. Jest posiadaczem tytułu, zdobywał tytuły z reprezentacją Francji, musimy go wziąć takim, jakim jestInnymi słowy, nie oczekuj, że mistrz świata zrewolucjonizuje swoją grę.Gra na niebiesko, jak gra w Tottenham”, definiuje Lollichon, co oznacza, że ​​styl gry obu drużyn niekoniecznie zależy od szerokiego wykorzystania bramkarza w jedenastym polu zawodnika, ale istnieje tendencja przeciwko niedawnemu trendowi rozwoju pozycji.

Barthez czy Landro, kolosalne wyjątki?

Ewolucja gry sprawia, że ​​coraz więcej bramkarzy jest pytanych, wywodzi się z byłego mentora Petera Cecha. Holendrzy zaczęli go najpierw od Ajaksu, który lubił w meczu wykorzystywać bramkarzy, po czym Hiszpania przejęła kontrolę i uczyniła z nich wpływy Guardioli w Niemczech.„.a we Francji?”Nie znając wszystkich osobliwości ośrodków treningowych we Francji w zakresie pracy z bramkarzami, z tego co widzę w zawodach mam wrażenie, że jesteśmy trochę w tyleLulechon kontynuuje. Zrozumieliśmy ewolucję pozycji, ale uważam, że nadal uważamy bramkarza za bramkarza, ale nie za zawodnika dwunożnego.„.

READ  Paris Saint-Germain: Mbappe, ofensywny komunikat prasowy UNFP

Ale obiecuję, że wszystko się zmieni. Bo jeśli świadomość jest opóźniona, to już się stało. „Postęp przez ostatnie 10 lat w grze u stóp bramkarzy jest naprawdę fenomenalny, powraca Christophe Revel, w szczególności przez Lorient lub OL. Dziś mam wrażenie, że bramkarze są bardziej komfortowi. 18- i 19-letni bramkarz, który pojawi się w profesjonalnej drużynie bez dobrej gry w kopnięcia, albo będzie miał duży problem, albo zostanie natychmiast odsunięty na bok. Dziś nie wyobrażam sobie, żeby bramkarz, który wyszedł z treningu w wieku 18 lat, nie mógł grać prawą lub lewą nogą, na ziemi czy w powietrzu na dystansie 25 metrów. To jest niemożliwe„.

Historycznie Fabien Barthez czy Micael Landru wygląda prawie jak latające obiekty w środku typowych francuskich profili. Sutenerzy, którzy mogą liczyć na miłość do gry, są prawdopodobnie bardziej wyrafinowani niż inni w tym samym pokoleniu. „Aby poznać Mikaela i uczestniczyć w jego szkoleniu, jest jak Fabian Barthez, Lulichun wyjaśnia. Ci dwaj faceci uwielbiali się bawić. Im więcej czasu będą mogli spędzić w grach z opętaniem, tym będą szczęśliwsi. Chłopiec taki jak Landreau mógł prawie grać na boisku. Może nie na wszystkich pozycjach, ale podczas treningu naciskaliśmy na naszych bramkarzy, by grali w posiadanie piłki, żeby to pokazać.„.

Fabian Barthez, Wszystko pod kontrolą 2002

Źródło: Getty Images

Maignan i Meslier, to obiecujące

Teraz jest to normą w prawie wszystkich profesjonalnych klubach. Wynik: profile, które w tym kryterium wyglądają najbardziej atrakcyjnie. „Jeśli weźmiemy francuskich bramkarzy, którzy grają w tym sporcie: Benoît Costil ma bardzo dobrą grę w kopnięcia, mógłby być graczem w polu. Leca też ma dobrą grę w kopnięcia, z dobrą znajomością sytuacji. Bernardoni, Nardi, Lafont to bramkarze, którzy niekoniecznie grają w polu, ale rzadko popełniają poważne błędy techniczne. Gallon in Troyes też ma świetną grę w kopanie, wylicza Revel, zanim spojrzy na tył przydzielony Llorisowi na niebiesko. Maignan ma dość wyjątkową prawą nogę, lewą nogę, grę krótką i bardzo długą.„.

Analiza podzielona przez jego trenera Milanu Stefano Pioli, zafascynowanego różnorodnością gry u podnóża byłego Lille: „Dziś wielu wrogów przybywa, by szukać nas wysoko i jeden przeciwko jednemu. Musimy czytać spacje, żeby się zranić. Z Mikem mamy taką możliwość. Ma długą moc i niewielki wzrost, czy widziałeś, co potrafi? Musi być dobry w sytuacjach czytania, ale granie kopnięć to dla nas zdecydowanie zaletaWygląda na to, że teraz wszystkim brakuje pliku Steve Mandanda odzyskuje swoje miejsce w OM.
Idąc dalej, obaj mężczyźni jednogłośnie zgodzili się w jednym temacie: tożsamości następnego francuskiego cracku w tym sektorze gier.Standardem, który dociera do gry w kopanie jest Ilan MeslierRevel mówi: Którą zaczął zawodowo w Lorient z… Landreau, zanim zobaczył, jak eksploduje w Leeds. Umieściłbym go w Lorient: w końcu jest bramkarzem, ale ma techniczne mistrzostwo gry na dole na bardzo wysokim poziomie.„.”Szczerze mówiąc, chciałem go zabrać do ChelseaUjawnia się Lollichon. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem go grającego, zobaczyłem gracza Libero. Został zamówiony przez klub i od razu się w nim zakochałem. Przyjechał do Leeds, nie ma nic przeciwko Bielsie. W zeszłym roku w grze w kopanie było ogromne. czemu ? Ponieważ kocha się bawić, a także dlatego, że ma rozwiązania. Z jego ogromną lewą stopą wszystko współdziała, aby zostać odnoszącym sukcesy bramkarzem„.
https://i.eurosport.com/2021/10/12/3235587.jpg

Jeśli spojrzysz na najnowsze europejskie plakaty Edersona…

Czy zatem jutrzejszy francuski portier będzie miał cały apetyt na grę, jej wyposażenie i piłkę nożną? Niepewny. „Nie możemy mówić o szkole francuskiej, ponieważ potrzebna byłaby narodowa filozofia na ten temat, a dziś tak nie jest., mówi Revel. Profile bramkarzy nie są wyjątkowe, więc mówienie o francuskiej szkole jest bardzo proste. Ale jest już wspólny pomysł: upewnienie się, że bramkarz nie jest już przeszkodą podczas kopania.„.

Dlatego Lollichon i Revel na co dzień dążą do uregulowania obecności strażników w ćwiczeniach zapamiętywania, co jest jedynym sposobem na monetyzację relacji z grą woźną. „To nie dzięki specjalnemu treningowi awansujemy z bramkarzem u stópTrener bramkarzy Chelsea uwierzył. I o to walczę tam, gdzie już jestem. W szczególności możemy, tak jak Loris, wykonywać ćwiczenia, w których musisz wymachiwać piłką na 40m, grać dwa dotknięcia, aby upuścić piłkę… Ale najlepszy sposób na wzmocnienie relacji z piłką, najlepszy sposób na opanowanie nacisku, ct być w samym sercu zapisanych gier. Niestety wielu nauczycieli czy trenerów ma trudności z podjęciem decyzji, ponieważ uważają umieszczenie bramkarzy w tych meczach za obniżenie poziomu technicznego, co jest kolosalnym nonsensem.„.

bez zmiany charakteru ich posagu. Zasadniczo mecz Loris w niedzielę, Nagrodzony 6,5/10 w naszych kolumnach, symbolizuje jakość, która z konieczności przewyższa wszystkie inne: nic nie przebije strażnika, który jest w stanie zniknąć z pola widzenia we właściwym czasie. „Przede wszystkim bramkarz powinien stać się nie bardziej polem niż bramkarzemRevell ostrzega. To jest niebezpieczeństwo, którego należy unikać. Ederson at City: Szczerze mówiąc, jego gra jest wyjątkowa. Ale jeśli spojrzysz na ostatnie dwa lub trzy wielkie europejskie plakaty, nie był on świetnym opiekunem. W przeciwieństwie do Keylora Navasa, który nie miał wyjątkowej gry w kopanie, ale był też wyjątkowy„.

Liga Narodów – Finały

– Nadal w nas wierzysz? : W Belgii kryzys zaufania rozpoczął się w …

Wczoraj o 13:26

Liga Narodów – Finały

Ale czym byłby ten blues bez Pogby?

Wczoraj o 12:42