Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mazmat. Erasmus+ trwa we Włoszech dla uczniów szkół średnich

podstawowy
Program Erasmus+ umożliwił uczniom liceum Jeanne-d’Arc odkrywanie Włoch poprzez temat środowiska.

W październiku ubiegłego roku Gimnazjum im. Jeanne d’Arc w Mazamet przywitało 15 uczniów z Łotwy, Włoch i Polski, aby rozpocząć projekt Erasmus+: nauka w kółko na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. „Nawigacja” Mazamata skupiła się na historii recyklingu. Niedawno 5 uczniów drugiego roku i 2 nauczycieli z Joan of Arc High School ukończyło swoją drugą „mobilność” we Włoszech. Kontynuowano projekt z bardziej naukowym spojrzeniem na temat. Delegacja francuska realizowała bardzo kompletny program. Instytut Technologiczny Blaise-Pascal-Comandini powitał studentów w Cesenie w regionie Emilia-Romania w pobliżu Morza Adriatyckiego. Konferencja, która odbyła się w Instytucie Biologii Morskiej w małym nadmorskim mieście Cesenatico, dotyczyła ochrony mórz związanych z zanieczyszczeniami.

Podróżuj pod hasłem zrównoważonego rozwoju

Studenci wzięli udział w kolejnej konferencji z wirtualnym zwiedzaniem siedziby firmy recyklingowej Hera Lab z siedzibą w Cesenie oraz prezentacją włoskiego stowarzyszenia krajowego Rilegno zajmującego się zbiórką, odzyskiem i recyklingiem opakowań drewnianych.

Uczniowie zwiedzili także Muzeum Konserwatorskie Cesena oraz miasto Bolonia i prestiżową Bibliotekę Malatestiana w Cesenie.

Nie zapomnieli o włoskiej gastronomii: piadinie, pizzy, makaronie rago i gelato.

Delegacje europejskie zostały przyjęte przez burmistrza Ceseny Enzo Latuca, który zwrócił uwagę na znaczenie uwzględnienia innego sposobu życia, który jest bardziej racjonalny i odpowiedzialny za środowisko.

Przez cały rok prowadzone są działania na rzecz klimatu lub bioróżnorodności, aw Centrum Dokumentacji i Informacji Uczelni odbywa się wystawa Dobra Planeta poświęcona Celom Zrównoważonego Rozwoju. Zachęcamy uczniów do poznawania zagadnień środowiskowych. Projekty Erasmus+ to niezwykła przygoda, która będzie kontynuowana w lutym w Polsce, jeśli pozwoli na to sytuacja zdrowotna.

READ  Twarz aux signaux alarmistes - À Kijów, la peur d'une inwazja russe gagne la populacja