Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mąż kenijskiego sportowca, Agnes Terupe, aresztowany pod zarzutem morderstwa

Kenijska policja ogłosiła w czwartek, 14 października, że ​​aresztowała męża Agnes Terupe, obiecującej 25-letniej sportsmenki, której morderstwo dzień wcześniej wywołało sensację w kraju iw świecie lekkoatletyki.

„Podejrzany został aresztowany w Mombasie”. „Jest aresztowany i został aresztowany podczas ucieczki”.Dyrektor dochodzenia karnego George Kinotti powiedział AFP. To samo źródło podało, że zatrzymany Emmanuel Rotich powinien stawić się w sądzie w piątek.

La double médaillée mondiale du 10 000 m (en 2017 et en 2019), arrivée quatrième aux derniers Jeux olympiques de Tokyo sur le 5 000 m, a été retrouvée morte, poignardée, chez elle à Itenal titude deville 'd Kenia Gdzie trenuje wielu biegaczy długo i średniodystansowych.

Przeczytaj także Wschodząca gwiazda lekkiej atletyki w Kenii, Agnes Terup, zasztyletowana na śmierć

W środę Tom McCurry, szef policji dystryktu North Kew, gdzie znajduje się Eten, stwierdził, że głównym podejrzanym jest Emmanuel Rotich, mąż Agnes Terup, „Po zadzwonieniu do rodziców Tyrupa, aby powiedzieć im, że popełnił błąd”. „Im szybciej odkryjemy okoliczności, które doprowadziły do ​​zabójstwa młodej kobiety, tym lepiej dla nas wszystkich”., policjant powiedział w czwartek.

Brutalna śmierć Terop trafiła w piątek na nagłówki wielu mediów w Kenii, ponieważ była oszołomiona emocjami i zdziwieniem. „Zabij bohatera”, adres dzienny Codzienny naród, Napisz to„Agnes Terupe miała przed sobą całe życie i dobrze prosperującą karierę”.. „Życie sportowca jest okrutnie zrujnowane”, Pewny gwiazda.

Federacja Lekkoatletyki Kenii (IAAF) ogłosiła zawieszenie zawodów na dwa tygodnie na cześć Teruppa i innego długodystansowca Hosea Mooka Macharinyanga, który niedawno popełnił samobójstwo. Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, Jackson Toei, określił śmierć młodej kobiety jako „prawdziwy szok” Kenia Lekkoatletyka, która była jedną z wschodzące gwiazdy.

„Tchórzliwy i samolubny czyn”

W czwartek pogrążona w żałobie, część z nich płacząc, zebrała się w domu jej rodziny we wsi Kapniamisa, około dwóch godzin jazdy od Iten.

READ  Paris Saint-Germain: Mbappe, ofensywny komunikat prasowy UNFP

„Kiedy usłyszeliśmy tę wiadomość, było nam bardzo smutno, ponieważ Agnes była dobrą osobą od najmłodszych lat i nigdy nie była z nikim w konflikcie”.Jego brat Josephat Ketter powiedział. Jej matka, Dina Terup, ze smutkiem wspomina córkę, która zaspokajała potrzeby rodziny, w tym opłacała czesne dzieci.

Terup pobił rekord świata na 10 000 m miesiąc temu w wyścigu kobiet na 30,01 cala w Herzogenaurach (Niemcy).

Zostało to ujawnione w 2015 roku, kiedy w wieku zaledwie 19 lat zdobyła tytuł mistrza świata w biegach przełajowych, stając się najmłodszą zawodniczką oczekującą takiego występu od czasu Zola Budd z RPA w 1985 roku.

Pochwalił go także prezydent Kenii Uhuru Kenyatta. „To bolesne, bardzo smutne i smutne stracić tak obiecującą i młodą zawodniczkę, która już w wieku dwudziestu pięciu lat przyniosła chwałę naszemu krajowi poprzez swoje wyczyny na torze.Głowa państwa powiedział w oświadczeniu. Jej śmierć staje się coraz trudniejsza do zrozumienia, ponieważ bohaterka Kenii, Agnes, padła ofiarą tchórzliwego i samolubnego czynu przestępczego. „

Aby nie przegapić żadnej afrykańskiej wiadomości, Zapisz się do newslettera „Monde Afrique”, korzystając z tego linku. W każdą sobotę o 6 rano znajdź tydzień bieżących wydarzeń i dyskusji prowadzonych przez zespół redakcyjny na światowa afryka.

Świat z AFP